کد خبر:3658
پ

سهم پنج درصدی بانوان البرزی در اهدای خون

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، میر محمدعلی حسینی، مدیرکل انتقال خون استان البرز گفت: همزمان با روز سلامتی و جهانی بهداشت سازمان بسیج جامعه زنان کشور با همکاری سازمان انتقال خون، در راستای ارتقای شاخص اهدای خون بانوان طی پویشی همگانی با عنوان با اهدای خون بانوان هر خانه یک پایگاه اهدای خون، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، میر محمدعلی حسینی، مدیرکل انتقال خون استان البرز گفت: همزمان با روز سلامتی و جهانی بهداشت سازمان بسیج جامعه زنان کشور با همکاری سازمان انتقال خون، در راستای ارتقای شاخص اهدای خون بانوان طی پویشی همگانی با عنوان با اهدای خون بانوان هر خانه یک پایگاه اهدای خون، با مراجعه به مراکز اهدای خون البرز در مشارکت اجتماعی اهدای خون نقش آفرینی کردند.

وی ضمن تقدیر از این عمل انسان دوستانه که موجب بهبود کیفیت زندگی بیماران می شود، افزود: بانوان داوطلب هلال احمر استان، بانوان شاغل در برخی ادارات و بسیجیان با هماهنگی قبلی برای اهدای خون خود به این پویش پیوستند. اهدای خون یکی از مهمترین مسئولیت ها و ارزش های اجتماعی و شهروندی است که اهداکننده بدون چشمداشت مادی و تنها با هدف اعتلای فرهنگ فداکاری قسمتی از خون خود را جهت نجات جان بیماران و همنوعان خود اهدا می کند.

مدیرکل انتقال خون استان البرز تصریح کرد: نقش بانوان در ترویج فرهنگ اهدای خون در خانه و خانواده و جامعه بسیار مؤثر است؛ در حال حاضر سهم بانوان در اهدای خون استان البرز حدود پنج درصد بوده که این میزان نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته که حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد است سهم پایینی را شامل می شود.

وی اظهار کرد: بر خلاف باور عمومی که اهدای خون تنها یک کار مردانه است، بانوانی که از نعمت سلامتی برخوردار هستند در صورت عدم وجود محدودیت هایی همچون بارداری، شیردهی و … می توانند به جمع اهداکنندگان زندگی در استان بپیوندند؛ آن ها به شرط برخورداری از سلامت جسمی می توانند سه بار در سال و آقایان چهار بار در سال اهدای خون داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون استان البرز در پایان ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح و پویش زیبای با اهدای خون بانوان هر خانه یک پایگاه اهدای خون، فرهنگ اهدای خون در خانه و خانواده بیش از پیش نهادینه شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری