کد خبر:3478
پ

سامانه خودارزیابی روانشناختی در بحران ویروس کرونا راه اندازی شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: شیوع بیماری کرونا موجب ایجاد برخی علائم استرس، ناامنی، اضطراب و ترس در بین اقشار مختلف جامعه شده است و تبعات این بیماری در ابعاد مختلف می تواند برای جامعه بسیار زیاد و آسیب زننده باشد. مدیرکل بهزیستی استان البرز افزود: در این […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: شیوع بیماری کرونا موجب ایجاد برخی علائم استرس، ناامنی، اضطراب و ترس در بین اقشار مختلف جامعه شده است و تبعات این بیماری در ابعاد مختلف می تواند برای جامعه بسیار زیاد و آسیب زننده باشد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز افزود: در این راستا معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی با راه‌اندازی سامانه خودارزیابی روانشناختی در بحران ویروس کرونا در نظر دارد به صورت هوشمند افراد جامعه را در این شرایط، از نظر وضعیت روانشناختی، غربالگری کند و توصیه های لازم را به هموطنان ارائه دهد.

حیدری بیان کرد: این سامانه با هدف تدوین محتوای مناسب متناسب با وضعیت سلامت روان افراد، غربالگری صحیح و مبتنی بر شواهد علمی، ارائه توصیه های کارشناسی و علمی روانشناختی و پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی ناشی از ویروس کرونا راه‌اندازی شده است.

وی اظهار کرد: نتایج نمایش داده شده و توصیه های ارائه شده در این سامانه بر اساس پاسخ دهی افراد به سؤالات پرسشنامه استرس، افسردگی و اضطراب است و جایگزین مداخلات و مصاحبه های تخصصی نمی شود. هموطنان می توانند برای مشاهده و استفاده از این سامانه به آدرس CORONA.BEHZISTI.IR مراجعه کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری