کد خبر:5826
پ

رونمایی از واکسن کرونای موسسه رازی در دوهفته آینده

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، به نقل از خبرگزاری فارس، کامبیز بازرگان، معاون وزیر جهاد کشاورزی، صبح امروز در آیین گرامیداشت نود و ششمین سالگرد تاسیس موسسه رازی که در سالن زنده یاد پروفسور میرشمسی موسسه برگزار شد، گفت: مفتخرم در سازمانی کار می کنم که موسسه رازی جزئی از آن است. شما امسال […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، به نقل از خبرگزاری فارس، کامبیز بازرگان، معاون وزیر جهاد کشاورزی، صبح امروز در آیین گرامیداشت نود و ششمین سالگرد تاسیس موسسه رازی که در سالن زنده یاد پروفسور میرشمسی موسسه برگزار شد، گفت: مفتخرم در سازمانی کار می کنم که موسسه رازی جزئی از آن است. شما امسال با ساخت واکسن کرونا کار بسیار بزرگی کردید و منتظر باشید در یکی دو هفته آینده با رونمایی از آغاز کارآزمایی بالینی واکسن کووید ۱۹ موسسه رازی، با مدیرانی مواجه شوید که  به هر نحوی تلاش کنند خود را درکنار موسسه رازی بگنجانند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه صادقانه عرض کنم در این مسیر کمترین اثر را داشته ام و هر چه بوده تلاش و همت مدیریت و تک تک همکاران موسسه رازی است اما امروز همه ما به این اتفاق مهم افتخار می‌کنیم، گفت: موسسه رازی امروز نود و ششمین سالگرد تاسیس خود را جشن می‌گیرد و بدون شک یکی از نهادهای اثرگذار در سلامت مردم، این موسسه بوده است. اکنون همه شاهد هستیم نهادی که همواره و در طول سال های متعدد در روزهای سخت در جهت حفظ سلامت جامعه حضور داشته و حافظ سلامت مردم بوده موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، موسسه رازی را یکی از پیچیده ترین موسسات این سازمان برشمرد و یادآور شد: این موسسه با دو بال پژوهش و تولید فعالیت می‌کند و تولیدات آن نیز به طور مستقیم با سلامت سر و کار دارد و جزء تولیدات با ریسک بالا محسوب می‌شوند. پژوهش نیز در این مجموعه، پرمسؤولیت و توسعه گرا است و به میزانی که پژوهش در جهت اهداف توسعه باشد، کارآمدی واحد توسعه در محصول نهایی بروز پیدا خواهد کرد.

بازرگان ادامه داد: بنابراین مدیریت موسسه رازی کاری آسان و ساده نیست و وظیفه ای بسیار پرمسؤولیت است. خداقوت می‌گویم به تمام مدیرانی که در این سال‌ها  در این مجموعه خدمت کردند و شاید یکی از دلایل تغییرات پیاپی مدیران موسسه رازی، این باشد که نگه داشتن دو هدف کاملا متفاوت یعنی تولید و پژوهش در اوج، کاری سخت است.

وی با بیان اینکه موسسه رازی با تدوین یک استراتژی مناسب، مسیر خوبی را در پیش گرفته و نباید با اظهار نظرهای غیرکارشناسی و غش در رفتار، در ادامه این مسیر کارشکنی ایجاد کرد، تصریح کرد: اعمال این رفتارهای نادرست به طور قطع در سلامت دام، طیور، آبزیان و به طور مشخص و ویژه در سلامت انسان که موسسه رازی در آن نقشی ویژه دارد، اثری منفی به جای خواهد گذاشت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اهتمام ویژه دکتر اسحاقی رئیس موسسه رازی در خصوص واکسن کرونا متعلق به این موسسه ادامه داد: شاهد بودم که چالش‌های بسیار زیادی چه از نظر تحریم و چه به لحاظ سایر موضوعات، پیش روی مدیریت موسسه رازی وجود داشت، گرچه عملکرد موسسه رازی در این موضوع درخشان بوده اما به خاطر داشته باشیم دستیابی به واکسن ویروس کووید ۱۹ در موسسه رازی که با یک تکنولوژی برتر در مقیاس جهانی و در مقیاس ملی ساخته شده است، نتیجه یک کار تیمی بوده و تمام کارکنان این موسسه با انجام درست وظایف خود در مرکز و شعب در این موفقیت مشارکت داشته اند.

بازرگان تاکید کرد: اداره کردن موسسه رازی در این شرایط خاص زمانی و موقعیتی، نیازمند همبستگی و همدلی تمام مجموعه با یکدیگر است زیرا موسسه رازی در چند ماه آینده برای خلق افتخاراتی دیگر، بیش از هر زمان دیگری نیازمند همراهی و اتحاد است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با تاکید بر عملکرد درخشان موسسه رازی در حوزه سلامت انسان، دام، طیور و آبزیان تا به امروز، تصریح کرد: گرد و خاک‌هایی بوده که مانع شده تصویر شفاف موسسه رازی دیده شود و زحمات موسسه رازی در سایه فضای ابری پنهان مانده است. امروز اما بار دیگر کارآمدی موسسه رازی  نشان داده شد که در تنگنا و فشار به کمک مردم می آید و این افتخاری بزرگ است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری