کد خبر:3086
پ

روزبازارهای کرج تعطیل می شود/شهرداران نظارت کنند

غفور قاسم پور، فرماندار شهرستان کرج در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: با توجه به اینکه یکی از کانون های شیوع ویروس کرونا مراکز خرید ‌و پرازدحام شهری است، حکم تعطیلی روزبازارهای شهر کرج با هماهنگی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی صادر شد. فرماندار شهرستان کرج با اشاره به افزایش […]

غفور قاسم پور، فرماندار شهرستان کرج در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: با توجه به اینکه یکی از کانون های شیوع ویروس کرونا مراکز خرید ‌و پرازدحام شهری است، حکم تعطیلی روزبازارهای شهر کرج با هماهنگی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی صادر شد.

فرماندار شهرستان کرج با اشاره به افزایش تعداد دستفروشان و روزبازارها در ایام منتهی به پایان سال افزود: پیگیری تعطیلی روزبازارهای کرج از روز جاری آغاز و مکاتبات با دستگاه‌های ذیربط انجام شده است و بر این اساس روزبازارهای شهر که منبع توزیع ویروس و بیماری هستند، با همکاری شهرداری های مناطق تعطیل خواهد شد.

وی با اشاره به گندزدایی روزانه معابر توسط شهرداری بر استمرار این روند تا پایان شرایط بیماری تأکید و بیان کرد: با هدف رسیدگی ویژه به وضعیت نظافت شهر کرج و به منظور رفع آلایندگی‌ها و کنترل شیوع کروناویروس تمامی معابر، تأسیسات و مبلمان شهری به طور روزانه و مستمر از سوی نیروهای خدمات شهری شهرداری در نوبت های روزانه ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

فرماندار شهرستان کرج با اشاره به دوره نهفتگی این بیماری تا ۱۴ روز خاطرنشان کرد: بنابر اعلام سازمان بهداشت، در این مدت فرد آلوده به ویروس نشانه بیماری از خود بروز نمی دهد اما ناقل این ویروس است و ارتباط با او می تواند به ابتلای به بیماری سایرین منجر شود.

وی تصریح کرد: گویا هنوز عده ای به این باور نرسیده اند که خطر بیماری جدی است و در بازارهای خرید تردد دارند بی توجه به اینکه تجمع و ازدحام در حواشی خیابان ها و مراکز خرید، کانون انتشار بیماری است و حضور ‌‌افراد مشکوک به ابتلا و ناقل بیماری سلامت سایرین را به مخاطره می اندازد از این رو با اجرای این طرح درصدد بازگشت کامل سلامت به جامعه هستیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری