کد خبر:5618
پ

روحانیون در شرایط دشوار اقتصادی باید همراه مردم باشند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حجت‌الاسلام مهدی ولایی برحق، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز در گردهمایی امامان محله شاخص استان البرز که به همت این اداره کل و در اردوگاه شهید باهنر کرج برگزار شد، با اشاره به تزریق امید در جامعه توسط روحانیون گفت: نباید جامعه امروز ما نسبت به انقلاب مایوس […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حجت‌الاسلام مهدی ولایی برحق، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز در گردهمایی امامان محله شاخص استان البرز که به همت این اداره کل و در اردوگاه شهید باهنر کرج برگزار شد، با اشاره به تزریق امید در جامعه توسط روحانیون گفت: نباید جامعه امروز ما نسبت به انقلاب مایوس شود.

وی ادامه داد: تا زمانی که ما اراده نکنیم و نگاه خود را نسبت به انقلاب تغییر ندهیم که فهم واحدی از درک رهبر جامعه داشته باشیم، نمی توانیم امید نسبت به آینده را به مردم انتقال دهیم. ناامیدی، رخوت و یاس در میان مجموعه نهادهای فرهنگی نهادینه شده است و برنامه ریزی حوزه های علمیه به گونه ای است که پس از مدتی طلبه تنبل و ناامید می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز اذعان کرد: طلبه ها که تریبون دار هستند و قرار است امید را به جامعه تزریق کنند باید به فرمایش مقام معظم رهبری که معیار دقیق سنجش است، دقت و بر آن تمرکز کنند. روحانیون باید در شرایط سخت اقتصادی همدرد و همراه مردم باشند؛ مشکلات اقتصادی ضربات سختی را بر بدنه فرهنگی کشور خواهد زد.

ولایی برحق با بیان اینکه دقت رهبری در پیام نابودی اسرائیل، از زوایای زیادی قابل تأمل است، مطرح کرد: هر یک از ما ممکن است با کمی مطالعه و رصد رسانه ای گمان کنیم که به تمام موضوعات احاطه کامل داریم اما این موضوع پیچیده تر از این هاست. با این وجود مقام معظم رهبری وعده فروپاشی آمریکای منفور و اسرائیل کودک کش را داده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز عنوان کرد: طی ۱۰ سال گذشته با هیچ سنجشی نمیتوانستیم تشخیص دهیم که فروپاشی آمریکا امکان پذیر باشد اما به حول قوه الهی و پیش بینی های مدبرانه و واقعیت گرای رهبر امروز شاهد اضمحلال، شکست و گسست تا چشم آمریکا هستیم. امروز کار به جایی رسیده است که رئیس جمهور نادان کنونی آمریکا برای اینکه دوباره رأی آورد مجبور است برون فکنی کند و افکار عمومی را به سمت دیگری سوق دهد.

وی با بیان اینکه دولت کنونی با عملکرد ضعیف خود نتوانست مقبولیت عمومی را افزایش دهد، گفت: این برای جامعه روحانیت که خود را از مردم و خادم آنان میداند قابل قبول نیست. روحانیت با حضور در میادین و لحظه های حساس مانند طرح مواسات و کمک به زلزله و سیل زدگان تا حد زیادی باعث امید آفرینی شد. احساس مسئولیت و وظیفه شناسی طلبه های جهادی هر چند که وظیفه اصلی آن ها نبود موجب گسترش امید افزایی در جامعه شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری