کد خبر:4752
پ

رهایی ۱۱ اعدامی از چوبه دار در کرج

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، به همت مدیر و مددکاران ندامتگاه مرکزی کرج و همچنین قاضی شبعه ۶ اجرای احکام کیفری کرج، ۱۱ مورد گذشت شاکی از اجرای حکم قصاص از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت و رضایت اولیای دم جلب شد و با این رضایت حکم قصاص مددجو س.خ در آخرین […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، به همت مدیر و مددکاران ندامتگاه مرکزی کرج و همچنین قاضی شبعه ۶ اجرای احکام کیفری کرج، ۱۱ مورد گذشت شاکی از اجرای حکم قصاص از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت و رضایت اولیای دم جلب شد و با این رضایت حکم قصاص مددجو س.خ در آخرین لحظات و پای چوبه دار به پرداخت دیه تبدیل شد.

همانطور که قرآن تصریح می‌کند هدف از قصاص حفظ حیات عمومی اجتماع و پیشگیری از تکرار قتل و جنایات است اما در کنار قصاص توصیه قرآن و ائمه بر گذشت و عفو نیز استوار است. بر این اساس مدیریت و کارکنان ندامتگاه مرکزی کرج تمام تلاش خود را بر گذشت و عفو شاکیان به کار می گیرند و بر اساس اعلام مدیر ندامتگاه مرکزی کرج ۸۰ درصد اجرای حکم ها در این ندامتگاه با گذشت شاکی یا دریافت دیه مختومه می شود.

مددجو س.خ در سال ۹۱ در درگیری شخصی با یکی از اقوام خود، وی را با سلاح گرم به قتل رساند و طی این سال ها مددکار زندان به دنبال اخذ رضایت از اولیای دم بوده است.

فتاحی، مدیر ندامتگاه مرکزی کرج در این رابطه گفت: بخشش و عفو یکی از دشوارترین تصمیمات انسان است و هر کسی نمی تواند از این حق به راحتی چشم بپوشاند و در جلسات مذاکره با اولیای دم تاکید ما همواره بر حق و حقوق آن هاست.

وی در خصوص اجرای حکم روز گذشته که منجر به اخذ رضایت شد، افزود: مددجو تا پای چوبه دار کشیده شد و ۴ ساعت نیز به طول انجامید اما در نهایت مقرر شد اولیای دم با اخذ دیه با مبلغ مورد مصالحه قاتل را عفو کندن. از ابتدای سال جاری توانسته ایم در ۷ پرونده مشروط به اخذ دیه و ۴ پرونده نیز بدون اخذ دیه، رضایت اولیای دم را جلب کنیم.

اکبرپور، مددکار ندامتگاه مرکزی کرج نیز در این خصوص بیان کرد: تلاش ما بر این است که به خاطر خدا زندگی را به کسانی که در یک لحظه کنترل خود را از دست داده اند و اکنون پشیمان شده اند برگردانیم و این میسر نمی شود مگر به لطف خدا و گذشت شاکیان.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری