کد خبر:3507
پ

رشد پنج برابری تولید ماسک در کشور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، کیوان گردان، مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از دو کارخانه تولید ماسک در استان البرز در جمع خبرنگاران گفت: از زمانی که برای تأمین مایحتاج و ملزومات مبارزه با کرونا از سوی وزارت بهداشت اعلام کمک شد، بخش‌های مختلف […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، کیوان گردان، مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از دو کارخانه تولید ماسک در استان البرز در جمع خبرنگاران گفت: از زمانی که برای تأمین مایحتاج و ملزومات مبارزه با کرونا از سوی وزارت بهداشت اعلام کمک شد، بخش‌های مختلف وزارت صمت در راستای رفع این نیازها بسیج شدند.

مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه افزایش تولید و بررسی توان واحدهای تولیدی در زمینه تولید ملزومات پزشکی بر عهده معاونت امور صنایع وزارت صمت است، افزود: تا پیش از شیوع کرونا در کشور، روزانه ۲۰۰ هزار عدد ماسک در کارخانه‌های کشور تولید و به همین میزان نیز ماسک وارد می‌شد.

وی مطرح کرد: از زمان شیوع کرونا در کشور، واردات ماسک قطع شد. به همین دلیل تمامی بار تأمین مایحتاج موردنیاز کشور در زمینه ماسک بر دوش تولید داخل قرار گرفت. اکنون بر اساس آخرین آمار سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سقف تولید ماسک در کشور به پنج برابر گذشته رسیده است به گونه‌ای که روزانه بیش از یک میلیون عدد ماسک در کشور تولید می‌شود.

مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص افزایش توان تولید مواد ضدعفونی کننده بیان کرد: تولید الکل پیش از شیوع کرونا روزانه کمتر از ۲۰۰ هزار لیتر بود اما امروز به صورت روزانه بیش از ۲۸۰ هزار لیتر تولید می‌شود. روزانه حدود ۵۰۰ هزار لیتر الکل به کارخانه‌های تولیدکننده مواد ضدعفونی کشور تزریق می‌شود.

گردان در خصوص مدیریت تأمین لباس‌های بیمارستانی اظهار کرد: در این زمینه قراردادهای زیادی در حوزه نساجی و پوشاک با اتحادیه پوشاک، اتحادیه صادرکنندگان و همچنین انجمن‌های مربوطه منعقد شده و همه پای کار آمدند. در شهرک صنعتی اشتهارد، واحد جدیدی در زمینه تولید ماسک آغاز به کار خواهد کرد که تولید آن بیش از تولید کل کشور خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری