کد خبر:5231
پ

را‌ه‌اندازی سامانه جامع الکترونیکی ثبت نام بیش از ٢٠ مدرسه در ناحیه ۳ کرج

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، ابراهیم فلاح نژاد، مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه کرج گفت: را‌ه‌اندازی سامانه جامع الکترونیکی ثبت نام بیش از ٢٠ مدرسه در دستور کار بود که به دلیل شرایط موجود انجام شد. ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی از اول خرداد ماه آغاز شده و برای دانش […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، ابراهیم فلاح نژاد، مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه کرج گفت: را‌ه‌اندازی سامانه جامع الکترونیکی ثبت نام بیش از ٢٠ مدرسه در دستور کار بود که به دلیل شرایط موجود انجام شد. ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی از اول خرداد ماه آغاز شده و برای دانش آموزان متوسطه اول و دوم نیز از تیر ماه این فرآیند صورت گرفت.

وی افزود: باتوجه به شرایط موجود و شیوع کرونا به مدارس تاکید شده که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نوبت‌دهی به خانواده ها برای ثبت نام دانش آموزان برنامه ریزی داشته باشند. دانش آموزان میان پایه هم اگر قصد تغییر مدرسه را نداشته باشند به طور خودکار از سوی مدرسه برای سال آینده ثبت نام خواهند شد و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه کرج در خصوص هدف از راه اندازی سامانه ثبت‌نام الکترونیکی برای ثبت نام مدارس خاص و پرتراکم این ناحیه بیان کرد: با برگزاری بیش از ۴ جلسه در شورای معاونین و با حضور مدیران مدارس خاص و پرتراکم، سامانه ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان توسط مدارس راه اندازی شد تا روند نام نویسی به طور غیرحضوری انجام شود.

وی بیان کرد: در این جلسات بر رعایت اصل تکریم، کرامت انسانی و حفظ احترام خانواده‌ها، انتخاب افراد دارای حسن خلق، صبور و آگاه به قوانین و مقررات در ستاد‌های ثبت نام، اجرای پروتکل‌های بهداشتی، تعیین سهمیه‌های ثبت نام در مدارس در دوره‌های مختلف تحصیلی از طریق سامانه دانش آموزی، اطلاع رسانی به موقع و تمهید مقدمات لازم به منظور پیشگیری از ازدحام تاکید شده است.

فلاح نژاد در مورد مدارس دیگر اظهار کرد: مدارس با توجه به شیوع ویروس کرونا باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و برای نوبت‌دهی به خانواده‌ها جهت ثبت نام دانش آموزان برنامه ریزی داشته باشند. محدوده جغرافیایی برای نام نویسی دانش آموزان در مدارس تعیین شده است و با توجه به بعد مسافت چاره ای به جز این کار نداریم و دانش آموزان باید براساس محدوده محل سکونت در مدارس ثبت نام کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری