کد خبر:4393
پ

راه اندازی مراکز مثبت زندگی وابسته به سازمان بهزیستی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز در جهت تشریح اهداف این مراکز گفت: به استناد بند ۴ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تاسیس مراکز خدمات بهزیستی (مثبت زندگی) در دستور کار بهزیستی قرار گرفت. این مراکز با هدف تسهیل و تسریع در خدمات بهزیستی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز در جهت تشریح اهداف این مراکز گفت: به استناد بند ۴ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تاسیس مراکز خدمات بهزیستی (مثبت زندگی) در دستور کار بهزیستی قرار گرفت. این مراکز با هدف تسهیل و تسریع در خدمات بهزیستی و توزیع کامل و صحیح خدمات سازمان به آحاد جامعه راه اندازی شده اند.

وی افزود: این مراکز که بر پایه IT و دولت الکترونیک هستند قرار است ۲۲ خدمت از سطح اولیه خدمات سازمان بهزیستی در حیطه توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری را روی بستر الکترونیک در سطح جامعه ارائه کنند. با راه اندازی هر مراکز حداقل پنج فرصت شغلی جدید در جامعه ایجاد می شود و جوانان تحصیل کرده در رشته های مددکاری اجتماعی و رشته های مرتبط درج شده در دستورالعمل که جویای کار هستند می توانند از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرند.

حیدری با بیان اینکه روز گذشته فراخوان برای ثبت درخواست افراد برای تاسیس این مراکز اعلام شده است، عنوان کرد: متقاضیان حقیقی و حقوقی واجد شرایط می توانند از امروز به مدت ۱۵ روز با مراجعه به سامانه صدور مجوز سازمان بهزیستی به آدرس http://centers.behzisti.net/register درخواست های خود را برای صدور مجوز ثبت کنند؛ بابت هر نوع فعالیت و خدمتی که انجام می شود یارانه لازم به مراکز پرداخت خواهد شد.

وی در خصوص نحوه فعالیت مراکز مثبت زندگی گفت: محور فعالیت مراکز مثبت زندگی یا مراکز خدمات بهزیستی خانواده ها خواهند بود و پرونده های مددکاری اجتماعی خانوار به صورت الکترونیکی برای تمام مددجویان مستمری بگیر اداره کل بهزیستی در این مراکز شکل می گیرد که این امر باعت خواهد شد که مددجویان ما دسترسی سهل تر و سریع تری به خدمات داشته باشند و دیگر نیاز نباشد که برای دریافت خدمات به ادارات بهزیستی شهرستان مراجعه کنند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز بیان کرد: بعد از ثبت در خواست افراد مراحل اداری و بررسی صلاحیت اشخاص توسط مراجع ذی صلاح انجام خواهد شد و چنانچه مطابق قانون شرایط لازم برای افراد احراز شود سایر مراحل اداری صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری