کد خبر:2563
پ

مهدی عسگری نماینده مردم کرج در مجلس شد/ رقابت فاطمه آجرلو و علیرضا عباسی در دور دوم

عزیزالله شهبازی، استاندار البرز در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: براساس اعلام نتایج شمارش آرای ستاد انتخابات البرز علی حدادی به عنوان منتخب مردم البرز در حوزه انتخابیه ساوجبلاغ شامل شهرستان های ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان به خانه ملت راه یافت. استاندار البرز ادامه داد: از حوزه انتخابیه کرج […]

عزیزالله شهبازی، استاندار البرز در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: براساس اعلام نتایج شمارش آرای ستاد انتخابات البرز علی حدادی به عنوان منتخب مردم البرز در حوزه انتخابیه ساوجبلاغ شامل شهرستان های ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان به خانه ملت راه یافت.

استاندار البرز ادامه داد: از حوزه انتخابیه کرج شامل شهرستان های کرج، اشتهارد، فردیس نیز دو کرسی برای نمایندگی مجلس یازدهم پیش بینی شده بود که مهدی عسگری با کسب ۲۰ درصد آرا به خانه ملت راه یافت.

شهبازی عنوان کرد: بنابراین دو نامزد با اسامی فاطمه آجرلو و علیرضا عباسی برای رقابت در دور دوم انتخابات حوزه انتخابیه کرج که در ۲۹ فروردین سال ۹۹ برگزار می شود، آماده خواهند شد.

استان البرز در یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی یک هزار و ۲۰۰ شعب اخذ رای داشت که در شهرستان کرج ۷۰۴ شعبه، فردیس ۱۵۶ شعبه به علاوه یک شعبه برای اقلیت های مذهبی، اشتهارد ۴۸ شعبه، ساوجبلاغ ۱۴۳ شعبه، نظرآباد ۹۹ شعبه و طالقان ۴۹ شعبه فعال شده بود.

۲۳ هزار نیروی اجرایی و امنیتی انتظامی به عنوان دست اندرکار انتخابات استان البرز فعالیت داشتند.

تعداد واجدان شرایط برای رای دادن در استان البرز یک میلیون و ۷۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر بوده که از این تعداد ۸۷۹ هزار و ۲۰۹ نفر مرد و ۸۷۱ هزار و ۳۸۱ نفر زن بودند. تعداد رای اولی های استان البرز ۸۵ هزار و۲۷۷ نفر بود که از این تعداد ۴۳ هزار و۴۸۳ نفر مرد و ۴۱ هزار و ۷۹۴ نفر زن بودند.

استان البرز با دو حوزه انتخابیه و ۶ شهرستان، جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارد که ۱۱۵ نامزد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با یکدیگر به رقابت پرداختند. این استان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح روز جمعه دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری