کد خبر:3996
پ

دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی تا پایان اردیبهشت اعتبار دارند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، مرتضی سلامی، مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز گفت: با ابلاغ دستورالعمل مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی  دفترچه های درمانی بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ۹۹ دارای اعتبار خواهند بود و نیازی به مراجعه حضوری بیمه شدگان به شعب و کارگزاری ها برای تمدید دفترچه های درمانی نیست. وی مطرح […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، مرتضی سلامی، مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز گفت: با ابلاغ دستورالعمل مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی  دفترچه های درمانی بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ۹۹ دارای اعتبار خواهند بود و نیازی به مراجعه حضوری بیمه شدگان به شعب و کارگزاری ها برای تمدید دفترچه های درمانی نیست.

وی مطرح کرد: مهلت پرداخت حق بیمه‌ بیمه شدگان اختیاری، توافقی، رانندگان درون شهری و برون شهری و کارگران ساختمانی نیز افزایش یافته است و به منظور جلوگیری از لغو قراردادها و تداوم بیمه پردازی این قبیل بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری برای پرداخت حق بیمه مهلت خواهند داشت.

سلامی بیان کرد: برای تمامی بیمه شدگان به ویژه بیماران مبتلا به کرونا و همچنین مرخصی زایمان امکان پرداخت علی‌الحساب غرامت دستمزد براساس گواهی پزشک معالج فراهم شده است و این خدمات بدون نیاز به انجام تشریفات مقرر و مراجعه حضوری به شعب انجام می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز اظهار کرد: ثبت درخواست خدمات و تعهدات کوتاه مدت (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و اروتز و کمک ازدواج و…) نیز بدون مراجعه حضوری و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی http://eservices.tamin.ir قابل انجام است.

وی اذعان کرد: برای ثبت درخواست بازنشستگی نیازی به مراجعه حضوری به شعب تأمین اجتماعی نیست و تاریخ ترک کار مندرج در لیست پرداخت حق بیمه به عنوان تاریخ درخواست بازنشستگی محسوب می‌شود. انجام استعلام درخصوص تمدید یا صدور کارت هوشمند رانندگان نیز به حالت تعلیق درآمده و تداوم بیمه پردازی آنان تا پایان اردیبهشت ماه قابل انجام است.

سلامی عنوان کرد: امکان بیمه پردازی آن دسته از کارگران ساختمانی که کارت مهارت فنی آنان منقضی شده تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری قابل انجام است. لازم به ذکر است جلسات کمیسیون های پزشکی موضوع ماده ۹۱ و شوراهای پزشکی نیز تا پایان اردیبهشت امسال برگزار نخواهند شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز در پایان خاطرنشان کرد: انجام تمام بازرسی های مرتبط با امور بیمه شدگان خاص اعم از بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و … تا پایان اردیبهشت ۹۹ موضوعیت نخواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری