کد خبر:5691
پ

حمایت کمیته امداد البرز از بیش از یک هزار کودک مبتلا به سوءتغذیه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، ابوالفضل فلاح قنبری، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز با بیان اینکه یکی از موضوعات مرتبط با سلامت خانوارهای نیازمند مسئله سوءتغذیه است، گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری ۵۰۰ میلیون تومان برای پیشگیری از ابتلا به سوءتغذیه کودکان زیر ۶ سال مددجوی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، ابوالفضل فلاح قنبری، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز با بیان اینکه یکی از موضوعات مرتبط با سلامت خانوارهای نیازمند مسئله سوءتغذیه است، گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری ۵۰۰ میلیون تومان برای پیشگیری از ابتلا به سوءتغذیه کودکان زیر ۶ سال مددجوی کمیته امداد و کودکان نیازمند غیرمددجو هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح، کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی البرز برای شناسایی کودکان مبتلا به سوءتغذیه باهم همکاری می‌کنند، افزود: یک هزار و ۳۲۰ کودک نیازمند کمتر از ۶ سال، سبد غذایی پیشگیری از سوءتغذیه کمیته امداد البرز را دریافت کردند که ارزش هر سبد غذایی ۲۳۰ هزارتومان بود. تهیّه سبدهای حمایت غذایی با نظارت کارشناس علم تغذیه انجام می‌شود.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز با اعلام اینکه سرپرست خانوارهای مشمول طرح با مراجعه به فروشگاه‌های تعیین‌شده اقلام سبد حمایت غذایی را دریافت می‌کنند، اضافه کرد: برنج، مرغ، عدس، لبنیات، حبوبات و تخم‌مرغ اقلام توزیع‌شده بین کودکان نیازمند را تشکیل می‌دهد.

فلاح قنبری با اشاره به اینکه این نهاد کمک به رفع سوءتغذیه مادران باردار و شیرده نیازمند را نیز در دست اجرا دارد، بیان کرد: پرداخت کمک‌هزینه فرانشیز و خدمات ویژه درمان، ارتقای شاخص‌های بهداشتی نیازمندان و کمک به تأمین تجهیزات و درمان بیماران صعب‌العلاج نیازمند نیز از جمله اقدامات کمیته امداد برای کمک به تأمین سلامت نیازمندان است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز در پایان اذعان کرد: هم‌اکنون حدود ۶۰۰ مددجوی بیمار مبتلا به بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد استانی قرار دارند و از خدمات این نهاد استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری