کد خبر:5694
پ

حذف دفترچه های درمان تامین اجتماعی، تحولی بنیادین در خدمت رسانی الکترونیک است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، ابوالحسن قورچیان، سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز گفت: با تدبیر و دستور مدیرعامل سازمان از ابتدای خرداد سال جاری تامین اعتبار دفاتر درمان حذف شده است و به زودی دفترچه های درمان بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران نیز حذف خواهد شد که این اقدامات یک تحول و انقلاب […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، ابوالحسن قورچیان، سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز گفت: با تدبیر و دستور مدیرعامل سازمان از ابتدای خرداد سال جاری تامین اعتبار دفاتر درمان حذف شده است و به زودی دفترچه های درمان بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران نیز حذف خواهد شد که این اقدامات یک تحول و انقلاب در خدمت رسانی سازمان ایجاد خواهد کرد.

وی تمهیدات اتخاذ شده مبنی بر ارائه خدمات غیرحضوری با توجه به شرایط فعلی و موج سوم شیوع ویروس کرونا به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی و دسترسی به خدمات غیرحضوری به بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارفرمایان را تشریح کرد.

قورچیان استفاده از خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی را راهی موثر برای کاهش مراجعات حضوری و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دانست و ضمن توصیه به بیمه شدگان و کارفرمایان برای استفاده از خدمات غیرحضوری، افزود: به منظور تسهیل در روند رسیدگی به امور بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران و کاهش مراجعات غیر ضروری، خدمات غیرحضوری ذیل به مراجعه کنندگان ارائه می شود:

۱- اپلیکیشن (تأمین اجتماعی من)

۲- خدمات غیرحضوری از طریق تلفن همراه USSD

۳- خدمات ارائه شده توسط سامانه غیر حضوری سازمان تأمین اجتماعی eservices.tamin.ir

۴- مرکز ارتباط مردمی (۱۴۲۰)

وی در خصوص مرکز ارتباطات مردمی سازمان تأمین اجتماعی گفت: این واحد ، از طریق ۴ کانال ارتباطی (سامانه تلفنی ۱۴۲۰، پیام صوتی، سامانه پیامکی، بخش مراجعین حضوری) کارفرمایان، بیمه شدگان و بازنشستگان را در حوزه های مربوط به این سازمان، راهنمایی می کند. تماس با مرکز ارتباطات مردمی به شماره ۱۴۲۰ نیز در روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۲۰ و پنج شنبه از ساعت ۸ الی ۱۶ امکان پذیر است.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز بیان کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی مرکز ارتباطات مردمی تأمین اجتماعی eservices.tamin.ir مشکلات و سوالات خود را بیان کنند و از خدمات مورد نیاز بهره مند شوند. با توجه به گسترش خدمات غیرحضوری، این سامانه تمامی خدمات غیرحضوری جدید و سرویس های موجود را به صورت یکپارچه و یکجا در خود جای داده است.

قورچیان با بیان اینکه متقاضیان می توانند در تمام ساعات شبانه روز، با مراجعه به سایت خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir از خدمات سازمان استفاده کنند، تاکید کرد: چنانچه کاربران برای اولین بار وارد درگاه خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی می شوند، باید ابتدا در سایت ثبت نام کرده و نام کاربری و رمز عبور دریافت کنند.

وی در خصوص روش های استعلام اعتبار دفترچه درمان اظهار کرد: استفاده از اپلیکیشن موبایل (وب اپلیکیشن) ورود به سایت pwa.tamin.ir اسکن بارکد دفترچه درمانی و مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه و استفاده از نسخه وب ورود به سایت medical.tamin.ir ورود کد ملی مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه از جمله این روش هاست.

قورچیان استفاده از اپلیکیشن موبایل (وب اپلیکیشن) ورود به سایت pwa.tamin.ir ورود کد ملی مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه، استفاده از کد ussd #1420*4* انتخاب گزینه استعلام اعتبار درمانی ورود کد ملی مشاهده وضعیت دفترچه درمانی، استفاده از کد ussd #11420*4 ورود کد ملی و مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه درمانی و استفاده از کد ussd #1666* انتخاب گزینه ۱ (استحقاق سنجی) ورود کد ملی مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه را از دیگر روش های استعلام عنوان کرد.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز بیان کرد: امید است با رعایت موارد فوق و تمهیداتی که سازمان تامین اجتماعی به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در شعب و کارگزاری ها اندیشیده است از شیوع این ویروس جلوگیری کنیم و بر موج سوم این بیماری مهلک پیروز شویم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری