کد خبر:3233
پ

«جهش تولید» با سخنرانی و همایش محقق نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، به علت شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های اکید مسئولان و متخصصان امور بهداشتی و درمانی مبنی بر پرهیز از برگزاری تجمعات با هدف جلوگیری از گسترش بیماری و برگزار نشدن نماز جمعه این هفته شهرستان کرج، آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، به علت شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های اکید مسئولان و متخصصان امور بهداشتی و درمانی مبنی بر پرهیز از برگزاری تجمعات با هدف جلوگیری از گسترش بیماری و برگزار نشدن نماز جمعه این هفته شهرستان کرج، آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در قالب دومین خطبه مکتوب توصیه‌ها و تذکراتی را بیان کرد. متن دومین خطبه مکتوب نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز به شرح زیر است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

اَلحَمدُالله رَبِّ‌العالَمینَ وَالصَّلاهُ وَالسَّلامُ عَلی رَسُولُ اللَّهِ وَ آلِهِ الطّاهِرین

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

آغاز سال ۱۳۹۹ خورشیدی را به همه مردم ایران و البرزنشینان سرافراز و ولایتمدار مجدداً تبریک عرض می‌کنم و از خدای تعالی در این ساعات تحول و تغییر مسئلت می‌کنم، به‌حق انبیاء و اولیاء و صلحاء و شهداء و مقربان درگاهش به‌خصوص باب‌الحوائج موسی بن جعفر علیه‌السلام که شروع سال با شهادت آن وجود قدسی مصادف شده است. که سال جدید را سال گشایش و رفع و دفع همه آفات و بلیات از جامعه مسلمین قرار دهد. در هفته چهارم تعطیلی نماز جمعه چند جمله خدمت شما خواهران و برادران ایمانی عرض کنم.

به مناسبت شهادت موسی بن جعفر علیه‌السلام هفته گذشته به یک بعد از ابعاد مختلف آن حضرت اشاره کردم. خیلی خلاصه در این نوبت عرض می‌کنم امام علیه‌السلام در مبارزه با حکام غاصب روش‌های مختلفی را به کار می‌بردند یکی از آن‌ها نفوذ در دستگاه حاکمه بود تا بتوانند ضمن اطلاع از سیاست‌های حاکمیت، جان و مال شیعیان را حفظ کنند. لذا امام علیه‌السلام برای سامان دادن به مبارزات سیاسی و حمایت از نیروهای شیعی، برنامه‏ای تدارک دید که بر اساس آن نیروهای فعال و مطمئن، در مسؤولیت‏های کلیدی حکومت قرار می‏گرفتند که یکی از اعضای فعال «علی بن یقطین» بود. که امام در مقابل درخواست‌های او برای کناره‌گیری از کار کردن در دستگاه بنی‌عباس، او را دلگرم نمود که شاید خداوند به‏وسیله تو شکسته‏احوالی‏ها را جبران و آتش فتنه مخالفان را از دوستان خویش دفع کند.

بیست و هفتم رجب عید مبعث حضرت ختمی‌مرتبت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله، از بزرگ‌ترین اعیاد مسلمین و آغاز رسالت آخرین فرستاده خداوند براى ارسال و ابلاغ آخرین دین و آخرین معجزه الهى یعنى قرآن، کتاب هدایت بشر بر شما مبارک. اصلى‏ترین هدف از بعثت پیامبران الهى و رسول خدا به بیان قرآن کریم، هدایت بشر به صراط مستقیم الهى و اجتناب از ضلالت و گمراهى و پیروى از طاغوت و شیطان با دعوت به توحید و یکتاپرستى و تبعیت از فرامین الهى است. که در آیه ۳۶ سوره مبارکه نحل فرمود: «وَلَقَدْ بَعَثْنَا فِى کلِّ أُمَّهٍ رَسُولًا أَنْ اُعْبُدُوا اللهَ وَاجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ فَمِنْهُمْ مَنْ هَدَى اللهُ وَمِنْهُمْ مَنْ حَقَّتْ عَلَیهِ الضَّلَالَه…» ما در هر امتى پیامبرى برانگیختیم تا به آنان بگویند خدا را بپرستید و از پرستش غیر خدا (طاغوت) خوددارى کنید گروهى هدایت یافتند و گروه دیگر شایسته گمراهى و ضلالت شدند…

این ارسال رسل و انزال کتب آسمانى و الزام به تبعیت از آن به این دلیل است که عقل انسان احاطه به جمیع جوانب حیات اخروى و دنیوى بشر ندارد، و نمیتواند برنامه‏اى جامع براى هدایت داشته باشد و درنتیجه به ورطه ضلالت و تباهى میافتد. پس فقط خدای تعالی که عالم و قادر مطلق است و بشر را باهدف و مقصود خاص خلق کرده و به‌تمامی جوانب زندگى، خیر و شر او آگاه است، مى‏تواند هادی باشد و نسخه هدایت بدهد. بنابراین به تعبیر قرآن کریم، خداوند بر بشر منت نهاد و از جنس خودشان رسولى فرستاد تا بر آن‏ها آیات الهى را بخواند و آن‏ها را تزکیه و تعلیم و هدایت نماید.

و امیرالمؤمنین علیه‌السلام در تبیین این هدف در خطبه اول نهج‌البلاغه فرمود: خداوند محمّد صلی‌الله علیه و آله، پیامبر خود را برانگیخت، تا وعده خود را انجام دهد و پیامبرى را به‏وسیله او خاتمه بخشد و مردم روى زمین در آن روز مذهب‏هاى گوناگون و بدعت‏هاى زیاد و روش‏هاى مختلف داشتند. گروهى او را به مخلوق تشبیه مى‏کردند، برخى در نام وى تصرف مى‏نمودند و گروهى به غیر خدا اشاره مى‏کردند، (بت‏ مى‏پرستیدند) آنان را از گمراهى به شاهراه توحید هدایت کرد و از چنگال جهالت نجات داد. و در جای دیگر فرمود: خدا پیامبر را برانگیخت تا بندگان او آنچه از خداشناسى نمى‏دانند فراگیرند و به پروردگارى او، پس از انکار و عناد، ایمان بیاورند. بنابراین بهترین ره‌آورد بعثت، تحقق واقعى آزادى انسان از سرسپردگى و بندگى غیر خدا، هواى نفس و شیطان است. و این مهم محقق نمی‌شود مگر با تشکیل حاکمیت دین و اجرای احکام اسلام. نظام اسلامی ما بر همین اساس پی‌ریزی شده است و در این مسیر مشکلات فراوانی را از طرف منحرفین و ستمگران متحمل شده و شهدایی را تقدیم کرده است.

در بعثت انبیاء، انسان‌ها از یوغ استعمار و استثمار و زنجیرهای بردگی ظالمان آزاد شدند. البته در این دوران با تبلیغ جدا شدن از دین و معنویت و تعریف دروغین از آزادی، بشر را بنده شهوت، غضب، هواهای نفسانی، تباهی و ضلالت کرده‌اند و حتی علم‌آموزی او را در مسیر سعادتش بکار نمی‌گیرند و آن را وسیله سلطه و سودجوئی بیشتر قرار می‌دهند. همه می‌بینید در جریان مشکوک این ویروس مخرب که به جان جامعه جهانی افتاده چه فعالیت‌های خبیثانه ای برای رسیدن به اهداف نامشروع انجام می‌دهند. خدای تعالی به‌زودی کیدشان را به خودشان برمی‌گرداند، رسوایشان خواهد کرد و همه خواهیم دید که چگونه در دامی که پهن کرده بودند گرفتار خواهند شد.

به حمدالله جامعه علمی و پزشکی ایران به فضل پروردگار توانسته است به‌خوبی، کنترل این بلیه را به دست بگیرد و با تمام تحریم‌ها باز فرزندان ایران توانسته‌اند پیشرفت‌های علمی در این زمینه داشته باشند. و من مطمئن هستم که به‌زودی به‌طور کامل بر این ویروس غلبه کرده و راه درمان را فراهم می‌کنند و ما از الآن اعلام می‌کنیم چون با مردم هیچ کجای عالم سر جنگ‌ودعوا نداریم و اگر بحثی هست با دولت‌ها و حاکمان است، اگر مردم دنیا به‌خصوص مردم آمریکا که گرفتاری آنان به این ویروس به خاطر مخفی‌کاری مسئولان کم‌عقل، معلوم خواهد شد که از جاهای دیگر بیشتر است، به کمک احتیاج داشتند، بدون هیچ پیش‌شرطی (برخلاف روش حاکمان آمریکائی) حاضر هستند از روی انسان‌دوستی که دستور اسلام است، در همه زمینه‌ها تا رفع کامل کمک کنند. و البته مسئولان محترم هم متوجه باشند که خدای‌نکرده به نام این بیماری و وام گرفتن، خود را گرفتار غرب نکنند. و کشور را بیشتر از این مقروض نکنند.

امسال را رهبر فرزانه و فرهیخته ایران اسلامی سال جهش تولید نامیدند که قطعاً نصب العین همه مسئولان و مردم قرار خواهد گرفت و به‌زودی با بهتر شدن اوضاع، موجبات تغییر محسوس در زندگی مردم فراهم خواهد شد. این مهم با سخنرانی و همایش فراهم نمی‌شود باید وارد میدان عمل شد. موانع را برطرف کرد و زمینه‌های تسهیل را فراهم کرد.

لازم است تأکید کنم مردم خوب و وظیفه‌شناس به دستورات پزشکی ستاد ملی مبارزه با کرونا اهمیت بدهند و عمل کنند تا شر این بیماری زودتر کنده شود. عده‌ی زیادی از مردم خوب وظیفه‌شناسی کردند. اما باز تأکید می‌کنم از توسل و ذکر و دعا غافل نباشید. از دستگاه قضائی به جهت عفو بی‌سابقه نوروزی تقدیر و تشکر می‌کنیم. و این حرکت جدید که در مسیر زندانی زدایی با شرایط خاص شروع‌شده را تحسین می‌کنیم. خدای تعالی همه ما را به وظائفمان آشنا و عامل بگرداند./ شر دشمنان به خودشان برگرداند./ بلا را از بلاد مسلمین ریشه‌کن بگرداند./ بر طول عمر رهبری بیفزاید.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری