کد خبر:3987
پ

جلوگیری از ورود زودهنگام دام به مراتع ییلاقی کرج/با دامداران متخلف برخورد می‌شود

سیاوش ذاکری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: همزمان با اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل دام به مراتع ییلاقی، تمامی مبادی ورودی و خروجی مراتع شهرستان کرج با استقرار کمپ کنترل دام رصد می‌ شود. دامداران و بهره برداران باید از […]

سیاوش ذاکری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: همزمان با اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل دام به مراتع ییلاقی، تمامی مبادی ورودی و خروجی مراتع شهرستان کرج با استقرار کمپ کنترل دام رصد می‌ شود. دامداران و بهره برداران باید از ورود زود هنگام و خارج از تقویم زمان بندی به مراتع ییلاقی این شهرستان خودداری کنند در غیر اینصورت برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه ورود زود هنگام دام به مراتع موجب تخریب پوشش گیاهی در مراتع ییلاقی می شود، افزود: مطابق سنوات گذشنه گروه های کنترل دام در مبادی و گلوگاه‌های ورودی در شهرستان مستقر خواهند شد و از ورود غیرمجاز دام و دامداران و عشایر در راه‌ها جلوگیری خواهند کرد. دامدارانی که اقدام به ورود زودهنگام احشام کنند، توسط ماموران منابع طبیعی شناسایی می شوند و ضمن توقیف خودرو‌های حامل دام، پس از اعمال قانون به مبدأ خود بازگردانده خواهند شد.

ذاکری با بیان اینکه ماموران منابع طبیعی به صورت شبانه روزی در کمپ‌های کنترل دام مستقر در مبادی ورودی شهرستان‌حضور دارند، مطرح کرد: این اقدامات به منظور جلوگیری از ورود دام زود هنگام و خارج از فصل چرا به مراتع ییلاقی انجام می شود و در آن از تردد کامیون‌های حمل دام غیرمجاز ممانعت به عمل می آید و دامداران متخلف نیز مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.

وی با تأکید بر توجه مرتعداران به هشدار‌های لازم از سوی کارشناسان در زمینه رعایت تقویم چرا ضمن درخواست از آنان مبنی بر آغاز فعالیت های خود در زمان مشص شده اظهار کرد: شماره تلفن ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت اخبار و گزارش‌های مردمی در زمینه هرگونه تخلف در عرصه‌های منابع طبیعی در سراسر استان البرز است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری