کد خبر:5362
پ

جزئیات متناسب سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، مرتضی سلامی، مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز با اشاره به جزئیات دستورالعمل متناسب سازی حقوق مستمری بگیران گفت: مشمولین این طرح تمام مستمری بگیران بازنشسته، از کارافتاده کلی و مجموع مستمری بازماندگان هستند که مستمری آنان تا پایان سال ۱۳۹۸ برقرار شده است. وی بیان کرد: به منظور […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، مرتضی سلامی، مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز با اشاره به جزئیات دستورالعمل متناسب سازی حقوق مستمری بگیران گفت: مشمولین این طرح تمام مستمری بگیران بازنشسته، از کارافتاده کلی و مجموع مستمری بازماندگان هستند که مستمری آنان تا پایان سال ۱۳۹۸ برقرار شده است.

وی بیان کرد: به منظور ارتقای سطح معیشت مستمری بگیرانی که تاریخ برقراری مستمری آنان قبل از یکم فروردین ماه ۹۹ بوده و به طور نمونه افرادی که دارای ۳۰ سال و بیشتر سابقه پرداخت حق بیمه هستند، مقرر شده مبلغ مستمری و مزایای جنبی آنان پس از اجرای متناسب سازی، برای سوابق ۳۰ تا ۳۵ سال، حداقل مبلغ ۲۸ میلیون ریال و برای سوابق ۳۵ سال و بالاتر حداقل مبلغ ۳۰ میلیون ریال باشد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز بیان کرد: مبلغ کسری احتمالی تا مبالغ مذکور تحت عنوان تفاوت تطبیق به مستمری بگیران مربوطه پرداخت می شود. تاریخ اجرای متناسب سازی تمام مشمولینی که تا پایان سال ۱۳۹۸ مستمری آنان برقرار شده از یکم مرداد ماه ۹۹ خواهد بود. کمک های جنبی نیز به منظور جبران بخشی از افزایش هزینه‌های زندگی و ارتقای وضعیت معیشت مستمری‌بگیران با رعایت ضوابط جاری به آن ها تعلق می گیرد.

سلامی افزود: میزان کمک هزینه مسکن به ازای هر پرونده مستمری بازنشستگی، از کارافتاده کلی و بازماندگان از تاریخ یکم مرداد ماه ۹۹ ماهانه مبلغ ۷۰۰ هزار ریال و میزان کمک به معیشت مستمری‌بگیران نیز به ازای هر پرونده مستمری بازنشستگی، از کارافتاده کلی و بازماندگان از تاریخ یکم مرداد ماه ۹۹ ماهانه مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تعیین شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز عنوان کرد: حداقل مبلغ متناسب سازی یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بوده که امیدواریم با سعی و تلاش تمامی مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی توانسته باشیم در راستای جلب رضایت مستمری بگیران و تمام مخاطبان سازمان اقدامات موثری انجام داده باشیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری