کد خبر:3749
پ

جذب ۴۶ قاضی در دادگستری البرز در سال گذشته

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز ظهر امروز در نشست شورای مدیران دادگستری استان با تقدیر از زحمات کادر پزشکی و درمان استان البرز گفت: با توجه به شرایط امروز بیشتر به این حدیث نبوی می‌رسیم که فرمودند: «دو نعمت سلامتی و امنیت از نعمت های […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز ظهر امروز در نشست شورای مدیران دادگستری استان با تقدیر از زحمات کادر پزشکی و درمان استان البرز گفت: با توجه به شرایط امروز بیشتر به این حدیث نبوی می‌رسیم که فرمودند: «دو نعمت سلامتی و امنیت از نعمت های مجهول و پوشیده هستند که مردم علیرغم برخورداری از این نعمت ها متوجه وجود آنها نیستند و در صورت ناامنی یا مریضی متوجه ارزش این دو نعمت می شوند».

وی با اشاره به اقدامات دادگستری البرز افزود: سال گذشته سالی توأم با چالش ها و چشم اندازهای جدید برای دادگستری استان بود که توانستیم با همراهی همکاران از آن عبور کنیم. سفر آیت الله رئیسی به استان نقطه عطفی برای دستگاه قضایی استان بود که برای اولین بار از زمان تاریخ تشکیل استان البرز انجام شد و با عنایات ویژه‌ای که رئیس قوه قضائیه داشت بسیاری از چالش‌های قضایی دادگستری استان در زمینه زیرساخت‌ها و منابع انسانی که از ابتدای تأسیس همراه این مجموعه بود برطرف شد.

فاضلی هریکندی با تأکید بر به کارگیری نیروهای بومی در انتصابات مدیریتی دادگستری به دلیل شناخت بهتر از شرایط استان و ایجاد انگیزه در بین تمام کارکنان مطرح کرد: در زمینه زیرساختی، تکمیل ساختمان دادگستری کل استان البرز و احداث مجتمع‌های قضایی در کرج، کمالشهر، ماهدشت، اشتهارد، چهارباغ، نظرآباد و فردیس از مصوبات مهم این سفر بود و در زمینه منابع انسانی نیز بسیاری از کمبودهای نیروی انسانی استان در بخش قضایی و اداری برطرف خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز یکی از اقدامات برجسته انجام شده در سال ۱۳۹۸ را بازدید از تمام مجتمع‌های قضایی استان عنوان کرد و ادامه داد: بدین منظور از ابتدای انتصاب به منظور دیدار چهره به چهره با کارکنان و دریافت نقطه نظرات همکاران و مراجعان، بازدیدهای سرزده مستمر از تمام مجتمع‌های قضایی استان البرز انجام شد. تشکیل شورای تحول قضایی استان البرز یکی از ویژگی‌های مختص دادگستری این استان است.

وی اذعان کرد: برای نخستین بار بین دادگستری‌های کشور پس از ابلاغ طرح تحول قضایی این شورا در استان البرز تشکیل و برنامه تحول قضایی استان با محوریت طرح تحول قضایی و نیازهای بومی استان تدوین و وارد فاز عملیاتی شد که معیار ارزیابی تمام مدیران و کارکنان است. در سال گذشته ۴۶ قاضی و ۱۷۵ کارمند به کارکنان استان اضافه شده است؛ این منابع انسانی جذب شده از مصوبات سفر پربرکت رئیس قوه قضائیه به استان است که در سال جدید پیگیری خواهد شد.

فاضلی هریکندی با اشاره به برگزاری دوره کارآموزی قضایی برای نخستین بار در استان البرز متذکر شد: با پیگیری دادگستری استان و حسن نظر معاونت منابع انسانی قوه قضائیه این دوره بالغ بر ۳۷ کارآموز است که در حال گذراندن دوره‌های آموزشی خود هستند که بخش زیادی از آن‌ها اعلام تمایل کرده‌اند در استان البرز خدمت خود را انجام دهند.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به گزارش تحلیلی ارائه شده از سوی دبیر شورای تحول قضایی استان البرز در خصوص عملکرد دادگستری استان در سال ۹۸ و چشم انداز سال جاری اظهار کرد: اجرای کامل تمام برنامه های تحولی در سال جاری از مدیران و کارکنان واحدهای مختلف قضایی دادگستری استان مورد انتظار و تأکید است و با اتخاذ راهکارهای تشویقی و نیز در صورت لزوم تذکر و توجه، حتما بر اجرای دقیق این برنامه ها در بازه های زمانی دو هفته، پایان ماه و نیز هر سه ماه نظارت خواهد شد.

وی تصریح کرد: در پرونده‌های معوق و مسن نیز اقدامات خوبی انجام شده و در سال ۹۸ موفق شدیم ۴۹ درصد کاهش را ثبت کنیم که شیوع کرونا منجر به اخلال در اجرای برنامه‌های مدون شد که امیدواریم بتوانیم در ۶ ماهه نخست سال جاری به اهداف مدنظر برسیم. توزیع متوازن خدمات قضایی و تکریم مراجعان در تمام نقاط کرج یکی از برنامه‌های مورد پیگیری است که بدین منظور با ایجاد مجتمع‌های ماهدشت، محمدشهر و کمالشهر مناطق جنوب اتوبان تهران – کرج و شرق کرج تحت پوشش قضایی قرار خواهند گرفت.

فاضلی هریکندی به اشاره به وقوع ناآرامی در برخی زندان های کشور بیان کرد: با تدابیر اتخاذ شده این موضوع در استان البرز رخ نداد که این موضوع مرهون برنامه‌ریزی های انجام شده به منظور ایجاد قرنطینه سه لایه در ندامتگاه‌ها و اعطای مرخصی به زندانیان واجد شرایط است که در نتیجه این تدابیر تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در بین زندانیان گزارش نشده است. عدم بازداشت در موارد غیرضروری و استفاده قضات از نهادهای ارفاقی از جمله آزادی مشروط، نهادهای جایگزین حبس و تعلیق اجرا مورد تأکید هستند.

در پایان این جلسه از برخی مدیران، قضات و کارکنان اداری برگزیده دادگستری کل استان البرز در سال ۱۳۹۸ تقدیر شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری