کد خبر:2562
پ

ثبت ۵ اثر منقول و غیرمنقول البرز در فهرست آثار ملی کشور

فخرالدین صابری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، از ثبت چهار اثر میراث تاریخی منقول و یک اثر میراث ناملموس استان البرز در فهرست آثار ملی در آخرین جلسه شورای ملی ثبت آثار تاریخی و فرهنگی کشور خبر داد. مدیرکل میراث فرهنگی، […]

فخرالدین صابری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، از ثبت چهار اثر میراث تاریخی منقول و یک اثر میراث ناملموس استان البرز در فهرست آثار ملی در آخرین جلسه شورای ملی ثبت آثار تاریخی و فرهنگی کشور خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز افزود: ضریح چوبی امامزاده عبدالقهار روستای ورده و درب های امامزاده یحیی روستای دوزعنبر در شهرستان ساوجبلاغ، خودروی شخصی دکتر محمد مصدق در خانه ایشان واقع در شهرستان نظرآباد و ظرف سفالی مکشوفه در گورستان تاریخی رزکان نو در شهرستان کرج به فهرست آثار ملی اضافه شدند.

صابری بیان کرد: اثر ناملموس شیوه پخت سنتی نان و شیرینی روستای سرودار در شهرستان کرج نیز اثری بود که در آخرین جلسه شورای ثبت آثار تاریخی و فرهنگی کشور در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. با ثبت این پنج اثر در فهرست آثار ملی تعداد آثار ثبت شده استان البرز در این فهرست به ۲۹۷ اثر رسید.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری