کد خبر:4436
پ

ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام کرونا آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین فلاح نژاد، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به آغاز ثبت نام برای دریافت وام کرونا گفت: صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا که پیامک دریافت کرده اند، در سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir در قسمت تسهیلات کرونا با ثبت کد […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین فلاح نژاد، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به آغاز ثبت نام برای دریافت وام کرونا گفت: صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا که پیامک دریافت کرده اند، در سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir در قسمت تسهیلات کرونا با ثبت کد ملی ثبت نام کنند.

وی افزود: تمامی صاحبان واحدهای کسب و کار خصوصی و تعاونی مشمول طرح (کارفرمایی و خویش فرمایی) که در رسته‌های ۱۳ گانه مصوب کارگروه اقتصادی مقابله شیوع کرونا فعال بوده و دارای کد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند و اقدام به حفظ اشتغال موجود کرده اند، مشمول این تسهیلات هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در خصوص شرایط دریافت تسهیلات حمایتی توسط بنگاه‌ها مطرح کرد: بنگاه‌هایی مشمول دریافت تسهیلات می شوند که از سال گذشته تاکنون فعال بوده و نیرو‌های کار خود را تعدیل نکرده باشند به نحوی که شاغل بیمه شده داشته و کارگران آن‌ها از بیمه بیکاری استفاده نکرده باشند.

فلاح نژاد افزود: آن ها پس از تایید اطلاعات از سوی داده‌های تامین اجتماعی، از سوی ستاد ملی کرونا برای پرداخت تسهیلات حمایتی انتخاب و معرفی خواهند شد. بنگاه‌هایی که کد کارگاهی از سازمان تامین اجتماعی داشته باشد این تسهیلات را دریافت خواهند کرد اما اگر ارتباط بیمه‌ای با تامین اجتماعی نداشته باشند شامل دریافت تسهیلات حمایتی نمی‌شوند.

وی تصریح کرد: میزان پرداخت تسهیلات برای واحد‌هایی که به اجبار تعطیل شده اند مبلغ ۱۶ میلیون تومان است و برای واحد‌های کسب و کاری که فعال بوده و تعطیل نشده اند به ازای هر فرد شاغل ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود. برای بنگاه‌های با نیروی شاغل کمتر از ۵۰ نفر، ۷۰ درصد از تسهیلات برای پرداخت دستمزد خواهد بود و ۳۰ درصد به‌عنوان سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه برای بنگاه‌های بزرگ‌تر نیز ۵۰ درصد برای دستمزد و ۵۰ درصد به‌عنوان سرمایه در گردش منظور شده است، عنوان کرد: کارفرمایانی که مشمول تسهیلات کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند و برای آنها پیامک ارسال نشده است، در مراحل بعدی منتظر ارسال پیامک از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشند.

فلاح نژاد در پایان گفت: از کارفرمایان و خویش فرمایان استان البرز مشمول که تمایل به استفاده از این تسهیلات دارند، دعوت می‌شود با مطالعه و بررسی شرایط و ضوابط اعلامی، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرآیند آن در این سامانه کارا اقدام کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری