کد خبر:4561
پ

تولید ۱۷۸ تن گل محمدی از ۵۰ هکتار از باغات استان البرز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، سید مجید موسوی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان های ساوجبلاغ، کرج، نظرآباد، طالقان، اشتهارد و فردیس به باغ گل محمدی اختصاص دارد. وی مطرح کرد: میانگین عملکرد این محصول در استان البرز بین سه و نیم تا چهار تن در […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، سید مجید موسوی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان های ساوجبلاغ، کرج، نظرآباد، طالقان، اشتهارد و فردیس به باغ گل محمدی اختصاص دارد.

وی مطرح کرد: میانگین عملکرد این محصول در استان البرز بین سه و نیم تا چهار تن در هکتار و در مجموع ۱۷۸ تن تولید است که ارزش این تولیدات بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال بوده و سالانه موجب اشتغالزایی ۱۵۰ نفر شده است.

موسوی با بیان اینکه محصول تولیدی جهت گلابگیری، تهیه اسانس و عطرهای خوشبوکننده و مصرف دمنوش و دارویی روانه کارخانه ها و بازار می شود، افزود: برنامه های حمایتی سازمان در خصوص تولید این محصول در قالب چهار کمیته تولید، آموزش، فرآوری، بازار و برندسازی پیگیری می شوند.

وی بیان کرد: برنامه توسعه این محصول کم آب خصوصا در اراضی شیبدار مناطق کوهستانی استان در دستورکار قرار گرفته است. سالانه پنج میلیارد ریال یارانه نهال گل محمدی جهت تهیه نهال های استاندارد برای کشت در اراضی شیبدار اختصاص داده می شود.

لازم به ذکر است پروژه افزایش تولید گل و گیاهان دارویی نیز سالانه با استفاده از اعتبارات تملکی استان البرز در شهرستان ها انجام می شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری