کد خبر:4550
پ

تولید داروی کنترل کننده التهاب‌های ناشی از کرونا در البرز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، رحیم بنامولایی، رئیس اتاق بازرگانی استان البرز در مورد دستاوردهای دارویی شرکت آریوژن در شرایط سخت تحریمی و در راستای جهش تولید گفت: دانشمندان این شرکت موفق به توسعه و تولید داروی توسیلیزومب برای مقابله با حملات التهابی کرونا شدند. وی با بیان اینکه این مطالعه در حال […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، رحیم بنامولایی، رئیس اتاق بازرگانی استان البرز در مورد دستاوردهای دارویی شرکت آریوژن در شرایط سخت تحریمی و در راستای جهش تولید گفت: دانشمندان این شرکت موفق به توسعه و تولید داروی توسیلیزومب برای مقابله با حملات التهابی کرونا شدند.

وی با بیان اینکه این مطالعه در حال سپری کردن فاز بالینی و منتظر تایید وزارت بهداشت برای درمان بیماران کرونایی است، افزود: این دارو در صورت تایید توسط وزارت بهداشت وارد بازار می‌شود؛ در دنیا تنها یک شرکت دارویی در کشور سوئیس این دارو را تولید کرده که برند خارجی آن اکتمرا نام دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه درمان فاز التهابی در کرونا بستگی به میزان پیشرفت بیماری دارد، مطرح کرد: در صورتی که این دارو اجازه ورود به بازار را بگیرد قطعا قیمت آن کمتر از داروی خارجی خواهد بود و بنا بر صحبت انجام شده با تولیدکننده آن حتی امکان تحویل رایگان آن نیز وجود دارد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری