کد خبر:3497
پ

توسعه پروژه های بیابان زدائی در اشتهارد مشارکت جوامع محلی را می طلبد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین نعمائی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد به همراه ناظر مقیم پروژه های بیابان زدایی در این شهرستان از پروژه یکصد هکتاری طرح ملی نهضت سبز بازدید به عمل آوردند. حسین نعمائی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد در این بازدید گفت: با […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین نعمائی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد به همراه ناظر مقیم پروژه های بیابان زدایی در این شهرستان از پروژه یکصد هکتاری طرح ملی نهضت سبز بازدید به عمل آوردند.

حسین نعمائی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد در این بازدید گفت: با عملیات انجام شده در طرح ملی نهضت سبز در آذر ماه سال ۹۸ در حاشیه رودخانه شور اشتهارد که با همکاری و مشارکت همیاران طبیعت و مسئولان شهرستانی و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها و با نظارت کارشناسان اداره منابع طبیعی نیل به هدف تسریع شد، نهالکاری یکصد هکتار از این اراضی با هدف توسعه فضای سبز و بیابانزدائی صورت گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد افزود: با گرم شدن هوا و کاهش بارندگی و مستعد بودن اراضی منطقه برای بیابانی شدن و جهت جلوگیری از روند بیابان زائی و کاهش اثرات ریزگردها، اجرای چنین پروژه هایی در شهرستان باید با هدف تثبیت خاک صورت گیرد. در سال های اخیر مشارکت جوامع محلی در نهالکاری با گونه های مقاوم به خشکی و شوری، علی الخصوص در هفته منابع طبیعی افزایش یافته و باید توسعه پیدا کند.

نعمائی در پایان بیان کرد: در این بازدید وضعیت نهال های کشت شده رضایت بخش بوده و صددرصد نهال های کاشته شده سبز شدند و اتخاذ تصمیمات فنی برای حفظ و مراقبت و آبیاری صورت گرفت و دستورات لازم در محل به ناظر مقیم اعلام شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری