کد خبر:4022
پ

تلاش در راستای جذب اعتبارات ملی برای تقویت آبخیزداری در اشتهارد

حسین نعمائی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز از رایزنی جهت جذب اعتبارات ملی برای تقویت آبخیزداری در سطح شهرستان از سوی فرمانداری و مجموعه منابع طبیعی در سال ۹۹ خبر داد. وی افزود: در سال ۹۸ علاوه بر بودجه اختصاص داده شده […]

حسین نعمائی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز از رایزنی جهت جذب اعتبارات ملی برای تقویت آبخیزداری در سطح شهرستان از سوی فرمانداری و مجموعه منابع طبیعی در سال ۹۹ خبر داد.

وی افزود: در سال ۹۸ علاوه بر بودجه اختصاص داده شده از صندوق توسعه ملی برای سازه های جدید آبخیزداری طبق دستور استاندار البرز تحت عنوان ستاد توسعه شهرستان در حوزه آبخیز ایپک نیز اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال اختصاص یافت.

نعمائی اذعان کرد: تمام تلاش منابع طبیعی استان البرز و شهرستان و نیز فرمانداری اشتهارد، جذب اعتبار در سال جدید و تقویت مخازن و ساخت سازه های جدید است که تا حد امکان سیلاب های آتی کنترل و از هدررفت آب نیز جلوگیری شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد با اشاره به مراتع گسترده دهستان ایپک گفت: این دهستان ایپک بخش عمده ای از منابع گوشتی و لبنی شهرستان و استان را تامین می کند و به دلیل کوهستانی بودن اقدامات آبخیزداری بیشتری را می طلبد؛ تامین آب این روستاها از طریق احداث سازه ها امکان پذیر است.

حدود ۱۰ سازه آبخیزداری در دهستان ایپک از نوع سازه های مختلف خاکی و سنگی ملاتی احداث شده که چهار فقره از آنها از محل صندوق توسعه ملی در سال ۹۷ و ۹۸ ایجاد شده اند که از جاری شدن سیلاب به روستاها جلوگیری و بخشی از منابع آب موردنیاز دام و طیور آن را تامین می کنند و نقش بسزایی در مدیریت جامع حوزه آبخیز دارند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری