کد خبر:2954
پ

تعطیلی بازار روزهای کرج/۵ دستگاه آمبولانس به حمل متوفیان کرونایی اختصاص یافت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، غفور قاسم پور، معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج در خصوص اقدامات انجام شده در پی شروع بیماری کرونا با اشاره به ابلاغ دستورالعمل ستاد کرونا در استان به ادارات ستادی، تشکیل سه جلسه در شهرستان و پیگیری مصوبات تاحصول نتیجه گفت: به منظور آگاهی بخشی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، غفور قاسم پور، معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج در خصوص اقدامات انجام شده در پی شروع بیماری کرونا با اشاره به ابلاغ دستورالعمل ستاد کرونا در استان به ادارات ستادی، تشکیل سه جلسه در شهرستان و پیگیری مصوبات تاحصول نتیجه گفت: به منظور آگاهی بخشی شهروندان، ضمن پوشش تبلیغاتی و میدانی توسط شهرداری های ۶ گانه و ادارات، در کمیته فرعی سلامت، الزامات جهت ضدعفونی اماکن و حمل و نقل عمومی توسط شهرداری ها و دهیاری ها تشریح شد.

بازدیدها و رصدهای میدانی

فرماندار ویژه شهرستان کرج همچنین از حضور میدانی تیم ویژه ای به منظور رصد و پایش وضعیت داروخانه ها و نحوه توزیع صحیح اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده به مردم خبر داد و بیان کرد: طی این مدت فرمانداری کرج کمبودهای بیمارستان های معین در بحث مبارزه با کرونا ویروس را نیز احصا و اقدامات لازم را جهت رفع مشکلات و دغدغه های مردم پیگیری کرده اند.

وی افزود: بازدیدهای مکرر از سیستم مدیریت پسماند، تصفیه خانه ها، بوفه بیمارستان ها و سایر مراکز مجهز به بوفه، آشپرخانه ها، اورژانس ها، رختشویخانه و بخش ویژه دیالیز و سایر بخش های بیمارستان شریعتی صورت گرفته است. بازدیدها به صورت مستمر از مراکز تهیه موادغذایی و آموزش گندزدایی از ابزارآلات و تجهیزات و گندزدایی پیوسته سطوح حمل و نقل عمومی و سرویس های ادارات در جریان انجام است.

آموزش و آگاهی بخشی

قاسم پور ضمن تشریح آموزش های مستقیم و غیرمستقیم شهروندان، توزیع و نصب پوسترهای آموزشی در خصوص عدم عرضه آجیل و خشکبار و سایر موادغذایی به صورت روباز، برپایی میزهای ارائه خدمت و آموزش در مراکز پرتردد شامل بازارهای روز و مراکز خرید و اکران های شهری، برپایی ایستگاه های آموزش عمومی توسط هلال احمر در نقاط مختلف شهر، میز ارائه خدمت آموزش پیشگیری از کرونا در شهرهای اقماری، تحویل و نصب پوسترهای آموزشی در نقاط پرتردد و آموزش از طریق نصب پوسترها در تمام نانوایی ها را از جمله تدابیر فرهنگی در امر پیشگیری برشمرد.

وی آموزش و نظارت بر ضدعفونی سبدهای خرید در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای، غیرفعال کردن آب سردکن های عمومی، نصب استندهای آموزشی در راه آهن و ایستگاه های مترو و برگزاری کلاس های آموزشی پیشگیری از شیوع کرونا ویژه دهیاران را از جمله اقدامات پیشگیری از ابتلا به کرونا عنوان کرد و افزود: آموزش چهره به چهره کارکنان صنایع و صنوف در مورد نحوه گندزدایی و ضدعفونی و محلول سازی نیز صورت گرفته و به منظور پیشگیری از شیوع بیماری ضدعفونی ندامتگاه قزلحصار و غربالگری زندانیان نیز انجام شده است.

ضدعفونی اماکن پرترددشهر و ناوگان حمل و نقل عمومی

معاون استاندار البرز اذعان کرد: جمع آوری خودکارهای مشترک بانک ها و مؤسسات مالی و نظارت بر ضدعفونی سطوح، جمع آوری پرده های ورودی صنایع و صنوف به منظوری جلوگیری از تماس دست مشتریان، تعطیلی برنامه های هنری، سینمایی، کنسرت و اجتماعات عمومی و آموزش و گندزدایی تمام دستگاه های عابربانک، گندزدایی پیوسته سطوح پمپ های گاز و بنزین در شهرستان کرج، جلوگیری از فعالیت چایخانه ها و عرضه قلیان نیز صورت گرفته است.

وی تعطیلی بازار روزهای کرج و جلوگیری از فعالیت آنها را نیز در زمره اقدامات مهم در امر پیشگیری برشمرد و افزود: ضدعفونی و پاکسازی اتوبوس های برون شهری ترمینال شهید کلانتری و بازدید از مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی و پمپ بنزین ها به صورت مرتب انجام می شود. نظارت بر گندزدایی و ضدعفونی اصولی و بهداشتی پنج دستگاه آمبولانس اختصاصی حمل اجساد متوفیان کرونایی آرامستان بهشت سکینه از دیگر موارد مهمی بوده که مورد توجه قرار گرفته است.

وضعیت قرمز است، مردم در خانه بمانند

قاسم پور اذعان کرد: با توجه به اعلام وضعیت قرمز توصیه اکید ما به شهروندان این است که در خانه بمانند و از حضور در مراکز پرتردد شهر که مرکز شیوع و ابتلا به کرونا ویروس است، خودداری کنند. این هشدارها جدی و برای حفظ سلامت مردم است و گویا با وجود قرار گرفتن در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع ویروس کرونا هنوز عده‌ای از مردم شرایط را درک نکرده‌اند.

فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به اینکه مراکز خرید، بازارها و مناطق شلوغ و پرتردد کانون تکثیر این ویروس است، افزود: مردم برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، در خانه بمانند و توصیه‌های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند و از مراجعه به سطح شهر برای خریدهای غیرضروری پرهیز کنند. مردم در زمینه پیشگیری باید همکاری لازم را داشته باشند تا تب تند این بیماری فروکش کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری