کد خبر:2677
پ

نظارت جدی بر داروخانه ها/الکل موردنیاز برای تولید ژل ضدعفونی در البرز تأمین شد

رامین ربیعی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز با بیان اینکه طی هفته اخیر مواد ضدعفونی کننده دست در داروخانه‌های شهر کمیاب و نایاب شده است، گفت: روز گذشته شرایط بهتری در بازار حاکم بوده است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان […]

رامین ربیعی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز با بیان اینکه طی هفته اخیر مواد ضدعفونی کننده دست در داروخانه‌های شهر کمیاب و نایاب شده است، گفت: روز گذشته شرایط بهتری در بازار حاکم بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تصریح کرد: نظارت بر داروخانه‌ها به صورت جدی در دستور کار قرار دارد و پرونده هایی برای گرانفروشان و احتکارکنندگان ماسک و ژل تشکیل شده که بیشتر پرونده‌ها به گرانفروشی ماسک مربوط می‌شود.

وی اذعان کرد: نشست با تولیدکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی برگزار شده است و طی این نشست‌ها مقرر شد که تمامی این تولیدکنندگان خط تولید خود را افزایش دهند تا هر گونه کمبودی در بازار جبران شود.

ربیعی با اشاره به اینکه اعلام قیمت و توزیع ماسک بر عهده وزارت بهداشت است، اظهار کرد: مشکلات و کمبودهای سطح استان به صورت مستقیم با وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح شده و قطعا این مشکلات مرتفع خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به تولید ژل های ضدعفونی کننده در سطح واحدهای تولیدی استان گفت: البرز قطب صنعتی تولید مواد آرایشی – بهداشتی از جمله مواد ژل های ضدعفونی کننده است؛ در این زمینه بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی فعال در استان وجود دارد.

تأمین الکل مهمترین مشکل واحدهای تولیدی ژل های ضدعفونی کننده

وی افزود: در استان البرز طبق دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت در چند روز اخیر جلسات متعددی برگزار شده و پیگیر این هستیم تا محصولات تولیدی در زمینه ژل های ضدعفونی کننده مستقیم و بدون واسطه به دست مصرف کنندگان برسد. بررسی مشکلات واحدهای صنعتی استان در خصوص تولید مواد و ژل های ضدعفونی کننده احصا شده است و مهمترین مشکل این واحدها تأمین الکل بود.

ربیعی تأکید کرد: برای تأمین الکل مورد نیاز واحدهای تولیدی مواد و ژل های ضدعفونی کننده استان دیروز جلساتی در سطح وزارتخانه برگزار شد تا نیاز این واحدها برطرف شود. امروز به واحدهای تولیدی آرایشی – بهداشتی تولیدکننده مواد و ژل های ضدعفونی کننده اعلام کرده ایم که هر مقداری الکل نیاز دارند فراهم خواهیم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در خصوص نظارت بر بازار استان اظهار کرد: در این فرآیند بر تولید تا عرضه ژل و مواد ضدعفونی کننده نظارت خواهد شد. از ۱۰۰ واحد آرایشی- بهداشتی استان البرز ۱۰ مورد در تولید ژل و مواد ضدعفونی کننده شاخص هستند که همین تعداد نیز توانایی تأمین نیاز کشور و حتی دیگر کشورهای همسایه را دارند.

وی اذعان کرد: واحدهای فعال آرایشی – بهداشتی استان البرز در حال حاضر در صورتی که مواد اولیه مورد نیاز آنها به خوبی تأمین شود و با تمام ظرفیت نیز کار کنند، در مجموع روزانه حدود ۲۰۰ تن مواد ضدعفونی کننده تولید می‌کنند. برای حدود ۶۵ مورد واحد تولیدی جدید در این زمینه نیز وزارت بهداشت با هماهنگی وزارت صمت مجوز صادر کرده است و این ۶۵ مورد نیز در مدار تولید در این زمینه وارد خواهند شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری