کد خبر:2600
پ

تشکیل ستاد پیشگیری از ابتلا به کرونا/اردوهای مدارس لغو شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، فرشید علیزاده، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز از تشکیل ستاد پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا در این اداره کل خبر داد و گفت: در نشست های آموزشی این ستاد پنج گروه شامل مدیران، معلمان، دانش آموزان، والدین و نیروهای خدماتی مورد […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، فرشید علیزاده، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز از تشکیل ستاد پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا در این اداره کل خبر داد و گفت: در نشست های آموزشی این ستاد پنج گروه شامل مدیران، معلمان، دانش آموزان، والدین و نیروهای خدماتی مورد تأکید قرار گرفتند.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز افزود: برای آشنایی جامعه هدف آموزش و پرورش پنج هزار پوستر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی البرز در مدارس توزیع شد. در این فرآیند آموزشی نحوه شستن دست ها به عنوان مهمترین عامل پیشگیری کننده از سرایت این ویروس به دانش آموزان آموزش داده می شود.
وی بیان کرد: دانش آموزان همچنین درباره رعایت بهداشت فردی شامل استفاده از دستمال و ماسک در مواقع عطسه و سرفه کردن و قرار نگرفتن در کنار فرد بیمار نیز آموزش هایی را فرا می گیرند؛ تهیه  صابون مایع در مدارس و نظارت بر شستن دست ها هنگام استفاده از سرویس بهداشتی و امکان حضور نیافتن دانش آموزان و معلمان در زمان بیماری نیز مورد تأکید قرار گرفت و مدیران و معلمان باید هر روز وضعیت دانش آموزان را به لحاظ سلامتی کنترل کنند.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه هرگونه تصمیم گیری در این رابطه توسط ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا با مرکزیت دانشگاه علوم پزشکی و استانداری گرفته می شود، اذعان کرد: برای ۱۴ هزار فرهنگی استان البرز دوره توانمندسازی آموزشی برگزار می شود؛ مرحله دوم این دوره نیز در دستور کار قرار دارد.
علیزاده از لغو اردوهای درون و برون استانی، همایش ها، مسابقات، استفاده از ظرفیت تشکل های دانش آموزی و انجمن اولیا و مربیان، کنترل و محدود کردن بوفه های مدارس و نظارت مستمر بر سیستم گرمایشی آب در مدارس به عنوان دیگر تصمیم های اتخاذ شده در ستاد آموزش و پرورش البرز یاد کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری