کد خبر:3568
پ

تشدید نظارت بر فعالیت نانوایی ها و جایگاه های سوخت/۷۸ درصد جمعیت کرج غربالگری شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، در تداوم اجرای موفق طرح های غربالگری و فاصله گذاری اجتماعی در کرج و نزدیک شدن به اجرای مرحله سوم طرح مدیریت بیماری کرونا با عنوان «فاصله گذاری هوشمند» ظهر امروز غفور قاسم پور، معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج جلسه فوق العاده ای را تشکیل داد و […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، در تداوم اجرای موفق طرح های غربالگری و فاصله گذاری اجتماعی در کرج و نزدیک شدن به اجرای مرحله سوم طرح مدیریت بیماری کرونا با عنوان «فاصله گذاری هوشمند» ظهر امروز غفور قاسم پور، معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج جلسه فوق العاده ای را تشکیل داد و میزان تأثیر اجرای طرح های مقابله و پیشگیری را با دریافت آخرین گزارش ها از وضعیت آمار مراجعان به مراکز خدماتی و بهداشتی در این کلانشهر به سنجش و ارزیابی گذاشت.

فرماندار شهرستان کرج ضمن قدردانی از همت، وفاق و همدلی دستگاه های متولی در اجرای دو طرح پیشین و تلاش های طاقت فرسای مجریان در ایام نوروز، تداوم برنامه های پیشگیرانه را تا ۲۰ فروردین ماه و به دنبال آن در قالب فاصله گذاری هوشمند خاطرنشان کرد و گفت: با برنامه ریزی های مدون و یکپارچه در سطح استان توسط استاندار البرز، روند تعطیلی صنوف غیرخدماتی و اجرای طرح غربالگری روند مطلوبی را طی کرده است و در زمره استان های موفق در کشور بشمار می رویم؛ در ادامه نیز با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، تابع تصمیمات کشور و به تبع آن استان خواهیم بود.

تشدید نظارت بر فعالیت نانوایی ها و جایگاه های سوخت

وی با تأکید بر اجرای پروتکل های ابلاغی در سطح شهرستان، خواستار تشدید نظارت بر فعالیت نانوایی ها و جایگاه های سوخت شد و با بیان اینکه مراکز بهداشت شرق و غرب با جدیت بیشتری رعایت پروتکل ها و دستور العمل های ابلاغی را به ویژه در رابطه با صنوف حساس اعمال کنند، افزود: با هماهنگی های انجام شده روزانه ۵۰۰ بسته از اقلام بهداشتی بین گشت های ویژه و بازرسی در سطح شهرستان کرج توزیع می شود تا سلامت به عنوان اصلی ترین اهرم در اجرای طرح های نظارتی و امنیتی حفظ شود.

اعمال محدودیت های جدید در عظیمیه، آتشگاه و جاده چالوس

قاسم پور عنوان کرد: در محدوده کوه نور واقع در عظیمیه کرج با هماهنگی یگان انتظامی و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۶ صبح الی یک بامداد محدودیت تردد وجود خواهد دارد. همچنین محدودیت های جدی تری در محورهای آتشگاه و جاده چالوس و ورودی کرج اعمال خواهد شد. طرح تعطیلی صنوف غیرخدماتی و غیر ضروری نیز فعلا تا ۲۰ فروردین ماه تداوم خواهد داشت و در ادامه نیز تابع تصمیم ستاد ملی و استانی خواهیم بود.

غربالگری ۷۸ درصد جمعیت کرج

فرماندارشهرستان کرج در ادامه مطرح کرد: طبق گزارش مرکز بهداشت شهرستان کرج پیش از اجرای طرح ملی مقابله با بیماری کرونا، مصوبه اجرای طرح غربالگری در شهرستان ابلاغ شد و تا به امروز نیز ۷۸ درصد جمعیت این شهرستان غربالگری شده اند که بخشی با انجام مراجعات فردی به ۱۳ مرکز که ۱۶ ساعته فعال هستند و سه مرکز ۲۴ ساعته در شهرستان که روند تشخیص و غربالگری مراجعان را انجام می دهند صورت گرفته است.

لزوم تداوم پایش بهداشت نانوایی ها

قاسم پور با تأکید بر اینکه پایش نانوایی های کرج در بازه دو هزار و ۲۷۰  بار نظارت توسط مرکز بهداشت، کافی نیست و باید نظارت ها بیشتر شود، اذعان کرد: با تمهیداتی که اندیشیده شده است، در اوایل اجرای طرح با اعمال محدودیت تردد افراد غیربومی در روستاها، مناطق محلی و مناطق گردشگری کرج توسط دهیاران، شاهد کنترل بیماری بوده ایم. فعالیت ۱۰۰ واحد گشت ویژه به صورت روزانه و بازرسی ها در ۱۴ نقطه ورودی کرج ادامه دارد و در جریان تب سنجی ها نیز ۱۰۴ هزار و ۴۸۸ نفر مورد سنجش قرار گرفتند و ۱۵۴ هزار و ۸۹۶ خودرو نیز پایش شدند.

خودداری از ورود بیش از  ۹ هزار خودروی متفرقه 

وی با بیان اینکه برای ۳۹۳ دستگاه خودروی متخلف نیز جریمه بالای ۵۰۰ هزار تومان طبق مصوبه ملی صادر و از ورود ۹ هزار و ۵۰۷ خودروی متفرقه خودداری شد، افزود: طبق اعلام نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی در این ایام علاوه بر مراکز درمان در بخش دولتی، کادر درمانی در ۸۰ درمانگاه بخش خصوصی نیز به صورت شبانه روزی بیماران را ویزیت می کردند و از امروز نیز در ۴۰۰ مطب با پزشکان عمومی و متخصصان به چرخه درمان سرپایی بیماران می پیوندند. سالن های ورزشی اداره کل ورزش و جوانان نیز آماده واگذاری به مرکز بهداشت برای تجهیز به تخت های بیمارستانی است.

فعالیت ۱۵ کارخانه برای تولید شوینده های بهداشتی در کرج 

فرماندار شهرستان کرج بیان کرد: طبق گزارش سازمان صمت در استان البرز مشکلی برای تولید اقلام بهداشتی و درمانی در کرج وجود ندارد و ۱۵ کارخانه برای تأمین نیازهای مردم در تولید ژل و مواد شوینده فعال است. همچنین در نظارت های انجام شده توسط بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان البرز، آرایشگاه ها و مراکزی که نسبت به احتکار ماسک و دستکش بهداشتی اقدام کرده بودند پلمب شدند و رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز خرید بزرگ و نانوایی ها نیز با نظارت بیشتری ادامه دارد.

مایحتاج ضروری مردم تأمین است و دغدغه ای نداریم

وی با بیان اینکه علاوه بر این قفسه های تمامی مغازه ها و صنوف خدماتی شهرستان کرج مملو از اقلام و مایحتاج ضروری برای مردم است و با چرخش چرخ تولیدات تولیدکنندگان داخلی در شهرستان دغدغه و کمبودی در این زمینه وجود ندارد، افزود: کرج که تا به امروز در اجرای طرح کنترل بیماری کرونا و فاصله گذاری اجتماعی با تعطیلی بیش از ۹۰ درصد صنوف غیرضروری کرج موفق عمل کرده است، پس از ۲۰ فروردین ماه، مهیای مرحله سوم طرح مقابله با بیماری کرونا تحت عنوان «فاصله گذاری هوشمند» خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری