کد خبر:4718
پ

تامین نیاز ۵۰ سال آینده البرز با اجرای خط انتقال گاز بوئین زهرا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اشاره به طراحی خط لوله جدید انتقال گاز از بویین زهرا به کرج گفت: با اجرای این پروژه نیاز استان البرز در بخش های مختلف در یک چشم انداز ۵۰ ساله تامین می شود. وی مطرح کرد: در راستای […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اشاره به طراحی خط لوله جدید انتقال گاز از بویین زهرا به کرج گفت: با اجرای این پروژه نیاز استان البرز در بخش های مختلف در یک چشم انداز ۵۰ ساله تامین می شود.

وی مطرح کرد: در راستای ایجاد زیرساخت های تامین انرژی جهت افزایش سرمایه گذاری در استان البرز طراحی خط انتقال غرب کرج به طول ۶۴ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز افزود: این خط با انشعاب از خط انتقال سوم سراسری واقع در پنج کیلومتری شمال شهر بویین زهرا آغاز شده و تا روستای عرب آباد ساوجبلاغ در غرب شهر کرج امتداد خواهد یافت که در دو فاز اجرایی عملیات آن صورت خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه این خط انتقال ضمن رفع مشکل کمبود گاز در استان البرز و ایجاد تامین انرژی گاز تا بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب در ساعت، توزیع مناسب گاز از غرب استان را در تمام سطوح مصرف به خصوص صنایع با چشم انداز ۵۰ سال آینده را تامین می کند.

تقی نژاد با بیان اینکه تا پایان سال گذشته مجموعا ۳۳۸ واحد صنعتی گازدار شده است، عنوان کرد: این میزان ۵۷ درصد صنایع استان را شامل می شود ضمن آنکه گازرسانی به ۱۴۰ واحد صنعتی نیز در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گازرسانی به روستاها را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: گازرسانی به ۹ روستا در سال گذشته انجام شده و در سال ۹۹ نیز عملیات گازرسانی به ۵۰ روستا در حال اجرا است.

تقی نژاد مجموع روستاهای برخوردار از نعمت گاز استان البرز را تا پایان سال گذشته ۱۵۴ مورد عنوان کرد و ادامه داد: در میان شهرستان های مختلف استان البرز به ترتیب ساوجبلاغ و نظرآباد دارای بیشترین روستای برخوردار از گاز هستند.

وی گفت: صعب العبور بودن مسیرهای گازرسانی، حجم بالای مسیرسازی و حفاری برای شبکه گذاری به خصوص در مناطق آسارا و محور چالوس، تحصیل اراضی، افزایش قیمت ها و نوسانات ارزی و فرایند صدور مجوزهای لازم از ادارات متولی و مرتبط از جمله مشکلات موجود در مسیر گازرسانی در البرز محسوب می شوند.

تقی نژاد با اشاره به حذف قبوض کاغذی به عنوان یکی از برنامه های در دست اجرا اظهار کرد: جمع آوری اطلاعات و شماره تماس مشترکان در حال انجام است و تاکنون این طرح ۶۷ درصد پیشرفت داشته و ارسال پیامک به شماره تماس این مشترکین همزمان با ارسال قبوض کاغذی ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری