کد خبر:5646
پ

بی تدبیری در اطلاع رسانی رخدادهای اجتماعی و اربعین نشان از بلاتکلیفی دولت دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حجت‌الاسلام مجید باباخانی، مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی ضمن گلایه‌ از عدم شفافیت تصمیمات مسئولان در مورد برگزاری مراسم اربعین امسال گفت: حدود ۷۲ ساعت تا اربعین باقیمانده اما برگزاری این مراسم در پایتخت همچنان در هاله‌ای از ابهام است؛ این در حالی است که بسیاری از […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حجت‌الاسلام مجید باباخانی، مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی ضمن گلایه‌ از عدم شفافیت تصمیمات مسئولان در مورد برگزاری مراسم اربعین امسال گفت: حدود ۷۲ ساعت تا اربعین باقیمانده اما برگزاری این مراسم در پایتخت همچنان در هاله‌ای از ابهام است؛ این در حالی است که بسیاری از هیئات مذهبی برای برگزاری مراسم اربعین مهیا شده‌اند. با این‌ وجود مقامات مسئول تعطیلی تمام برنامه‌های قبل از اربعین را بدون هیچ‌گونه هماهنگی اعلام کردند.

وی تأکید کرد: این چندمین بار است که ستاد ملی کرونا تصمیم روشن و به هنگامی را در مواجهه با رخدادهای اجتماعی نمی‌گیرد و موضع خود را نسبت به بسیاری از مسائل به‌ویژه برگزاری مراسم مذهبی روشن نمیکند و همان‌طور که در «اطلاع‌رسانی کنکور»، «بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها» و یا «تعطیلی‌های» اخیر مشاهده شد، تصمیمات برای تعطیلی و بازگشایی‌ها کاملاً بی‌برنامه جلوه کرد؛ به این ترتیب هزینه‌ها برای مردم چند برابر شد.

باباخانی با تأکید بر اینکه برگزاری مراسم مقدمات مالی و اجرایی فراوان دارد و کشور با شرایط خاص مالی مواجه است، بیان کرد: رعایت دستورالعمل‌ها نیز شرایط مالی سنگین‌تری را به هیئات مذهبی تحمیل کرد. عشق، ایمان، اخلاص و ایثار عزاداران سید الشهدا علیه‌السلام و هیئات مذهبی موجب رونق روزافزون مراسم عزاداری و شعائر مذهبی شده و پرچم عزاداری هیچ‌گاه زمین نمیماند. با این‌ وجود لازم است مسئولان در زمان بهتر و با شفافیت بیشتری سخن بگویند و تصمیم‌گیری کنند.

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی ضمن ابراز تأسف از اینکه هنوز شیوه‌نامه برگزاری مراسم اربعین در هاله ای از ابهام به سر می‌برد و ستاد کرونا نیز در این خصوص مواضع مشخصی ندارد عنوان کرد: لازم به یادآوری است که ستاد ملی کرونا با صدور مصوبه‌ای اعلام کرد که برگزاری مراسم اربعین با پروتکل‌های دهه اول محرم قابل‌اجراست؛ با این‌ حال یکی از مقامات وزارت کشور خلاف این مصوبه را ابلاغ کرده است.

باباخانی با طرح این سؤال که چرا از تجربه موفق محرم امسال برای برگزاری مراسم اربعین استفاده نشد، یادآور شد: وزارت کشور مسئول برگزاری مراسم اربعین است و سازمان تبلیغات اسلامی در برگزاری این مراسم مسئولیت مستقیم بر عهده ندارد اما برای همراهی با سایر مسئولان اعلام آمادگی کرد. قاطبه هیئات مذهبی کشور تمام توان و تلاش خود را برای اجرای حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی به‌کاربرده‌اند و همواره تابع مصوبات ستاد کرونا بوده و هستند اما رفتار دوگانه و غیر شفاف ستاد کرونا برای عزاداران و مسئولان هیئات مذهبی ابهاماتی را ایجاد کرده که متعاقباً اعتراضات خود را به مسئولان ستاد کرونا اعلام می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری