کد خبر:5443
پ

بیمه‌شدگان پاره‌وقت تامین‌اجتماعی می توانند تفاوت حق بیمه خود را پرداخت کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، مرتضی سلامی مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز گفت: بیمه شدگانی که حق بیمه آنان به صورت پاره وقت پرداخت می شود، دیگر نگران سوابق پرداخت حق ‏بیمه خود به صورت کسری از ماه نباشند. وی افزود: افرادی که به صورت پاره وقت (کسری از ماه) در کارگاه‏ های […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، مرتضی سلامی مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز گفت: بیمه شدگانی که حق بیمه آنان به صورت پاره وقت پرداخت می شود، دیگر نگران سوابق پرداخت حق ‏بیمه خود به صورت کسری از ماه نباشند.

وی افزود: افرادی که به صورت پاره وقت (کسری از ماه) در کارگاه‏ های مشمول قانون تامین اجتماعی اشتغال به کار دارند و برای آنان در ماه موردنظر (حداقل یک روز) سابقه پرداخت حق بیمه لحاظ شده باشد می توانند درخواست دهند و مابقی کسر از ماه خود را پرداخت کنند.

سلامی اولین شرط پذیرش تکمیل سوابق پرداخت حق بیمه را دارا بودن حداکثر سن ۵۰ سال برای مردان و زنان دانست و مطرح کرد: در صورتی‏ که سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از سن مذکور باشد، پذیرش درخواست وی منوط به داشتن سابقه پرداخت حق‏ بیمه قبلی معادل مازاد سنی مقرر خواهد بود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز با بیان اینکه تمام بیمه‏ شدگان متقاضی که حداقل ۱۰ سال سابقه پرداخت حق‏ بیمه دارند، از اعمال شرط سنی معاف خواهند بود، افزود: عقد قرارداد و صدور برگ ‏پرداخت حق ‏بیمه کسری از ماه صرفا در زمان حیات بیمه‏ شده (توسط متقاضی و یا وکیل قانونی وی) امکان‏ پذیر است.

سلامی با تأکید بر اینکه انجام فرآیندهای یادشده تحت هیچ شرایطی توسط بازماندگان مجاز نخواهد بود، متذکر شد: در صورت صدور برگ‏ پرداخت حق‏ بیمه در زمان حیات بیمه شده، امکان پرداخت حق‏ بیمه توسط بازماندگان لغایت پایان مهلت مقرر میسر است..

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز بیان کرد: نرخ پرداخت حق بیمه و تعهدات بیمه‏ ای سهم حق‏ بیمه متقاضی برای استفاده از تعهدات موضوع قانون تامین اجتماعی بر اساس بخشنامه مذکور مجموعا ۲۷ درصد است.

سلامی گفت: دستمزد مبنای پرداخت حق ‏بیمه دستمزد روزانه مبنای محاسبه و پرداخت حق‏ بیمه عبارت است از دستمزد روزانه همان ماهی که سابقه آن به اعتبار پرداخت حق‏ بیمه به صورت کسری از ماه ایجاد شده است، مشروط بر این‏که از حداقل دستمزد مصوب شورای‏ عالی‏ کار کمتر و از حداکثر دستمزد مصوب بیشتر نباشد.

وی افزود: بیمه شدگانی که به صورت پاره وقت در کارگاه های مختلف مثل بعضی از مهد کودک ها، مطب ها و … فعالیت می کردند و حق بیمه آنان به صورت یک ماه کامل پرداخت نمیشد، شرایط مطلوبی ایجاد شده که کسری از ماه را بیمه بیمه شدگان بتوانند با عقد قرارداد جداگانه پرداخت کنند و زمان بازنشستگی آنان طولانی نشود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری