کد خبر:3912
پ

بیش از ۷۰ تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در البرز معدوم شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر سید محسن ابوترابی، رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان البرز گفت: در بازرسی ها و پایش های به عمل آمده از مراکز عرضه، بسته بندی، کشتارگاه‌ها، رستوران‌ها، کبابی، قصابی‌ها و … در سال گذشته، ۷۶ هزار و ۴۷ کیلوگرم از فرآورده‌های غیربهداشتی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر سید محسن ابوترابی، رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان البرز گفت: در بازرسی ها و پایش های به عمل آمده از مراکز عرضه، بسته بندی، کشتارگاه‌ها، رستوران‌ها، کبابی، قصابی‌ها و … در سال گذشته، ۷۶ هزار و ۴۷ کیلوگرم از فرآورده‌های غیربهداشتی جمع آوری و معدوم شد و ۱۳۱ هزار و ۹۸۰ راس دام سبک و سنگین شامل گوسفند و بره، بز و بزغاله، گاو و گوساله و همچنین شترمرغ در البرز کشتار شد.

وی با بیان اینکه در مجموع دو هزار و ۲۸۸ تن گوشت قرمز استحصال شد، افزود: همچنین در این مدت ۲۰ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۸۳۵ قطعه طیور زیر نظر کارشناسان دامپزشکی در استان البرز ذبح و ۴۶ هزار و ۴۹۷ کیلوگرم گوشت سفید استحصال شد. از مجموع گوشت های قرمز و سفید استحصال شده در سال گذشته، ۵۲ هزار و ۸۶۳ کیلوگرم گوشت قرمز و ۵۳ هزار و ۷۰۵ قطعه گوشت مرغ به علت کیفیت نامناسب ضبط شد.

ابوترابی بیان کرد: در مجموع سال گذشته ۵۱ هزار و ۹۹۶ بازدید از مراکز تحت پوشش توسط کارشناسان دامپزشکی استان به عمل آمد که با یک هزار و ۵۳ مورد غیربهداشتی برخورد کردند و در این بازدیدها در مجموع ۲۳۶ هزار و ۴۵ کیلوگرم فراورده خام دامی غیربهداشتی ضبط شد. ۲۹۳ واحد نیز به مراجع قضایی ارجاع داده شدند که ۱۰۳ واحد منجر به پلمب شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری