کد خبر:3488
پ

بیش از سه هکتار از اراضی ملی استان البرز رفع تصرف شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حامد فرضی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز از رفع تصرف بیش از سه هکتار از اراضی ملی البرز خبر داد و گفت: یک و نیم هکتار از این اراضی به دستور مراجع قضایی خلع ید و ۱.۷ هکتار از این اراضی نیز طبق تبصره یک ماده […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حامد فرضی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز از رفع تصرف بیش از سه هکتار از اراضی ملی البرز خبر داد و گفت: یک و نیم هکتار از این اراضی به دستور مراجع قضایی خلع ید و ۱.۷ هکتار از این اراضی نیز طبق تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از اراضی ملی رفع تصرف شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با اشاره به اخطار و توقف عملیات تصرف برای ۱۰ مورد افزود: اجرای تبصره یک ماده ۵۵ برای ۹ فقره تصرف اراضی ملی انجام شده است. از جمله اقدامات یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان در تعطیلات نوروزی می توان به اجرای طرح کنترل چرای دام در مراتع اشاره کرد. طی این مدت هشت مورد کنترل دام در مجموع برای دو هزار و ۶۵ واحد دامی صورت گرفته که از مراتع اخراج یا از ورود آن ها به مراتع جلوگیری شده است.

فرضی با اشاره به اینکه عرصه های منابع طبیعی جزو انفال و سرمایه های ملی محسوب می شوند، مطرح کرد: به منظور اتخاذ تدابیر اجرائی حفاظتی، طرح ویژه گشت و مراقبت از عرصه های ملی استان البرز با رویکرد پیشگیرانه به مرحله اجرا درآمده و عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی با تمام امکانات و تجهیزات در این ایام به گشت زنی پرداخته و با هرگونه تعرض و تجاوز به عرصه های ملی برخورد قانونی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری البرز در ایام نوروز با پایش شبانه روزی اجازه تصرف اراضی ملی به فرصت طلبان را نخواهد داد، افزود: مردم با رعایت اصول حفظ و نگهداری منابع طبیعی، از آسیب رساندن به درختان، جنگل ها، مراتع و دیگر عناصر طبیعت و آلوده کردن محیط زیست خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی های احتمالی در عرصه های جنگلی، مرتعی و اراضی ملی موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

انتهای پیام/ علی سلیم نژاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری