کد خبر:2855
پ

بیش از دو هزار چرخ دستی زباله گرد در کرج جمع آوری شد

احمد خیری، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: از آنجایی که فعالیت کسانی که با چرخ دستی اقدام به جداسازی زباله‌ از سطل‌های زباله مناطق مختلف می‌کنند، تحت نظارت و کنترل هیچ نظام صنفی‌ای نیست، ساماندهی آن ها با دشواری‌های خاصی مواجه است. رئیس […]

احمد خیری، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: از آنجایی که فعالیت کسانی که با چرخ دستی اقدام به جداسازی زباله‌ از سطل‌های زباله مناطق مختلف می‌کنند، تحت نظارت و کنترل هیچ نظام صنفی‌ای نیست، ساماندهی آن ها با دشواری‌های خاصی مواجه است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان البرز، حساسیت عمومی نسبت به فعالیت این افراد در سطح شهر افزایش یافته است به همین دلیل با همکاری دستگاه قضا و پلیس بنا شده تا اطلاع ثانوی از فعالیت این چرخ دستی‌های زباله گرد در کرج جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه بر این اساس طی هفته قبل، بیش از دو هزار چرخ دستی زباله گرد از سطح شهر جمع آوری شده است، افزود:  سازمان مدیریت پسماند هیچ قراردادی با صاحبان این چرخ دستی‌ها ندارد و به شدت با فعالیت افرادی که با زباله گردی ضمن نازیباکردن سطح شهر موجب پراکندگی آلودگی می‌شوند مخالف است.

برای جمع آوری سگ های بلاصاحب با ۱۳۷ تماس بگیرید 

 رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ساماندهی سگ‌های بلاصاحب شهر اضافه کرد: متاسفانه مقاومت‌ برخی از شهروندان در خصوص جمع آوری این حیوانات روند کار را سخت کرده است.

وی اذعان کرد: برخی از شهروندان به واسطه حس حیوان دوستی، تا خودروی حمل سگ‌های بلاصاحب را می بینند دورش جمع می‌شوند و اجازه نمی دهند همکاران ما عملیات زنده گیری و انتقال سگ‌ها را انجام دهند.

خیری بیان کرد: با توجه به اینکه کرج محیط‌های بی دفاع شهری و مناطق حاشیه ای زیادی دارد، طی سال‌های اخیر شاهد افزایش جمعیت سگ های بلاصاحب در این شهر بوده ایم. البته پرسه سگ‌های بلاصاحب در گوشه و کنار شهر صرفا مشکل کرج نیست و به معضلی برای اغلب شهرها تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده سگ های بلاصاحب در محله خود با ۱۳۷ تماس بگیرند تا اکیپ های زنده گیری سازمان بتوانند با مراجعه به مکان عنوان شده حیوانات را زنده گیری و پس از عقیم سازی به پناهگاه‌های شهر منتقل کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری