کد خبر:4697
پ

بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان بسیاری از گره‌های فکری و اجرایی را باز می‌کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز در نشست هم اندیشی با نخبگان البرزی با تاکید بر نقش جوانان و نخبگان در ایجاد تحرک و روند رو به رشد در دستگاه‌های مختلف کشور گفت: بهره‌گیری از این ظرفیت که مورد تاکید مقام معظم رهبری است می تواند […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز در نشست هم اندیشی با نخبگان البرزی با تاکید بر نقش جوانان و نخبگان در ایجاد تحرک و روند رو به رشد در دستگاه‌های مختلف کشور گفت: بهره‌گیری از این ظرفیت که مورد تاکید مقام معظم رهبری است می تواند بسیاری از گره های فکری و اجرایی را باز کند.

وی افزود: در اقدامات انجام شده در دادگستری البرز تلاش شده از نظرات نخبگان درون سازمانی و برون سازمانی استفاده شود تا شاهد پویایی در دادگستری باشیم. سرلوحه اقدامات قوه قضائیه در دوره جدید جلب رضایت مردمی و افزایش اعتماد عمومی است زیرا قطعا بخش عمده‌ای از اعتماد عمومی به نظام منوط به افزایش رضایت آن ها از دستگاه قضایی است.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه بازدیدهای میدانی، افزایش ارتباطات مردمی و تدوین و پیگیری برنامه تحولی استانی در دوره یکساله پس از انتصاب به صورت جدی پیگیری شده است، مطرح کرد: دادگستری استان البرز این افتخار را دارد که برای اولین بار در کشور تشکیل شورای تحول استانی را اعلام کرد و به دلیل جامعیت و پوشش طرح تحول قضایی و نیازهای استانی به سرعت مورد استقبال استان های دیگر قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان البرز به محورهای هشت گانه طرح تحول قضایی استان البرز اشاره کرد و ادامه داد: از آنجایی که استان البرز بالغ بر ۱۱ شهرک صنعتی و سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی دارد یکی از محورهای مهم طرح تحول قضایی استان در زمینه اقتصاد و رونق تولید است که بدین منظور و در کنار ممانعت از تعطیلی واحدهای تولیدی، شناسنامه اقتصادی تمام بنگاه‌های اقتصادی استان در دادگستری تهیه شده است.

فاضلی هریکندی توسعه عدالت در ارائه خدمات قضایی را یکی از اولویت های دادگستری برشمرد و متذکر شد: به دلیل مهاجرپذیری استان البرز که یکی از بالاترین نرخ ها در کشور است نیازمند توسعه روز افزون خدمات قضایی هستیم که بدین منظور ایجاد مجتمع قضایی در کرج و شهرهای اقماری آن به عنوان یکی از پرتراکم ترین نقاط کشور به صورت جدی در حال پیگیری است.

وی اذعان کرد: تلاش کردیم با توجه به مشکلاتی که حضور فیزیکی برای مراجعان در پی دارد اقداماتی را به منظور ارائه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی آغاز کنیم که بدین منظور طراحی و اجرای سامانه الکترونیکی نوبت‌دهی اجرای احکام و خانواده به سرانجام رسید و همچنین ارائه خدمات الکترونیکی بر مبنای وب و تلفنی و رسیدگی به پرونده‌های قضایی از طریق ویدئو کنفرانس در حال انجام است.

رئیس کل دادگستری استان البرز اولین سفر رئیس قوه قضائیه پس از تشکیل استان البرز را نقطه عطفی در تاریخ دادگستری استان توصیف کرد و گفت: در این سفر با توجه به شناخت ایشان از استان البرز، مصوبات مهمی در زمینه توسعه زیرساختی و منابع انسانی داشتیم که بر مبنای همین مصوبات برنامه ریزی شده تا در چهار نقطه کرج به ویژه در منطقه جنوب اتوبان تهران- کرج، تمام خدمات قضایی را به مردم ارائه دهیم که منجر به کاهش تردد و افزایش رضایت مردم خواهد شد.

فاضلی هریکندی بکارگیری نیروهای بومی در پست‌های مدیریتی دادگستری، ساماندهی نهادهای شبه قضایی، رسیدگی به پرونده‌های مسن و معوق، تشکیل قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر کاربری استان البرز را از دیگر اقدامات مهم دادگستری استان البرز عنوان کرد.

وی بیان کرد: ویلاسازی و تفکیک اراضی باغی در استان البرز وضعیت اسفباری داشت و با وجود اینکه دادگستری متولی مستقیم در این حوزه نیست و نقش نظارتی دارد اما با توجه به روند رو به رشد تغییرکاربری‌ها و تصرف اراضی ملی این قرارگاه آغاز به کار کرد که تاکنون در یک اقدام انقلابی و جهادی و با همکاری تمام دستگاه های مسئول، از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۷۰۰ هکتار از اراضی آزادسازی شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری