کد خبر:4046
پ

بسته حمایتی ویژه خبرنگاران در استقبال از ماه مهمانی خدا توزیع می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، ابراهیم نوروزی فر، رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر عزم در مساوات و کمک مومنانه گفت: ماه رمضان ماه انفاق، ایثار و تجلی احسان است و می‌طلبد علاوه بر افراد مستضعف و محروم جامعه برای بهبود زندگی اقشار […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، ابراهیم نوروزی فر، رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر عزم در مساوات و کمک مومنانه گفت: ماه رمضان ماه انفاق، ایثار و تجلی احسان است و می‌طلبد علاوه بر افراد مستضعف و محروم جامعه برای بهبود زندگی اقشار فرهیخته و آبرومند اجتماعی که هرگز اهل بیان نیاز خودشان نبوده و همواره دردشان درد مردم است و متواضعانه صورتشان را با سیلی سرخ نگه می‌دارند، نیز چاره‌اندیشی کرد.

وی مطرح کرد: بسته حمایتی ویژه‌ای شامل برخی ارزاق به همراه محصولات فرهنگی و موادضدعفونی‌کننده ، تقدیم رسانه‌ای‌های فعال در ماه‌های اخیر می‌شود.
نوروزی فر با اشاره به عدم تحقق پوشش بیمه خبرنگاران، یادآوری کرد: مقوله فرهنگ در کشور ما غریب و محجور است و بسیاری از خبرنگاران فعال در صحنه رسانه‌ها به عنوان تریبون‌سازان بی‌تریبون خودشان از حداقل حمایت‌ها و حتی بیمه تامین اجتماعی محرومند.

نوروزی فر تصریح کرد: اگر برای قلم قداست قائل هستیم و از اصحاب قلم انتظار داریم که بنابر مسئولیت اجتماعی خود صادقانه در کنار مردم و فعال در جبهه آگاهی‌بخشی و امیدآفرینی عمومی باشند، لازم است برای امور حیاتی و تامین حداقل‌های معیشتی آنان نیز تدبیر کنیم. وضعیت فعلی مطبوعات و رسانه های فعال در سالیان اخیر و با تورم چند برابری بهای کاغذ و سپس کرونا، نگران کننده بوده و رسیدگی و حمایت عملی جدی متولیان امر و مسئولان نهادهای فرهنگی در این زمینه نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: صرفا شعار حمایت از اصحاب فرهنگ و رسانه، تبریک روز خبرنگار و تجلیل کلامی از این قشر ایثارگر کافی نیست. وقتی سخن از رسانه و مطبوعات می‌شود برخی افراد صرفا تعدادی از چهره‌های شاخص این عرصه که بعضا دارای جایگاه‌های دیگر و حقوق و مزایای درخور هستند به ذهنشان متبادر می‌شود درحالیکه عمده خبرنگاران خط مقدم که زحمت اصلی انعکاس اخبار کنفرانس‌های خبری و پوشش رویدادها را برعهده ‌دارند فاقد حقوق ثابت و حق بیمه و مسکن و سایر حداقل‌ها هستند.

انتهای پیام/ علی سلیم نژاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری