کد خبر:2327
پ

برگزاری دومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با گردو غبار در استانداری البرز

برگزاری دومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با گردو غبار در استانداری البرز  دومین کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با گردو غبار روز یکشنبه مورخ۱۳/۵/۹۸ در سالن معاونت استاندری به ریاست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرزبرگزار شد.. درابتدای جلسه حکیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و دبیر کارگروه گزارشی از وضعیت […]

برگزاری دومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با گردو غبار در استانداری البرز

 دومین کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با گردو غبار روز یکشنبه مورخ۱۳/۵/۹۸ در سالن معاونت استاندری به ریاست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرزبرگزار شد..

درابتدای جلسه حکیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و دبیر کارگروه گزارشی از وضعیت کیفی هوا واقدامات انجام شده از سوی دستگاههای اجرایی استان ارائه نمودند وخواستار توجه ویژه دستگاههای عضو کارگروه بر اجرایی شدن مصوبات کارگروه شدند.

در ادامه درویش پور معاون محترم هماهنگی امور عمرانی در جلسه مذکور اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که همواره بعنوان دغدغه می باشد، بحث آلودگی هوا است که تاثیر زیادی بر سلامت شهروندان تاثیر خواهد گذاشت و متاسفانه بیشترین درصد آن مربوطه به کلانشهر ها است. 

وی تاکید داشت: دستگاه ها باید تکالیف خودرا نسبت به موضوع کاهش آلودگی هوا با جدیت بیشتری دنبال کنند و ضرورت است کلیه دستگاه های دولتی استان در بحث معاینه فنی موتورخانه ها ومواردی که باعث انتشار آلودگی می شود توجه جدی نماینده در خصوص خودروهای دودزا و صنایع آلاینده محیط زیست نیز هیچگونه اغماضی صورت نگیرد.

درویش پور اشاره داشت : عملکرد بعضی از دستگاهها در مقابل آلودگی هوا قابل تقدیر است از جمله آن می توان به عملکرد شرکت گاز استان البرزدر انجام تکالیف مقرر در آلودگی هوا اشاره نمود که اقدامات قابل تقدیری در زمینه گاز رسانی روستاها و تغییر سوخت مایع واحدهای صنعتی به سوخت گاز انجام داده اند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در تاکید نمودند : همه دستگاههای اجرایی عضو کارگروه کاهش آلودگی هوا می بایست هر ماه گزارش اقدامات خود را در راستای اجرا و پیگیری مصوبات هیئت محترم وزیران و کارگروه کاهش آلودگی هوا  به دبیرخانه ارائه نمایند و همچنین با مجری طرح مطالعاتی تعیین سیاهه انتشار آلودگی هوا که توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با نظارت محیط زیست استان در حال انجام است،همکاری لازم در جهت ارائه اطلاعات مورد درخواست بعمل آورند.

درویش پور در خصوص تکالیف جهادکشاورزی استان  در زمینه  ساماندهی دامهای غیر مجاز و شترهای سرگردان در اراضی مربوط به حاشیه تالاب صالحیه اظهار داشت :جهاد کشاورزی استان باید در جهت اجرایی شدن تکلیف اهتمام ورزیده و نتایج اقدامات بعمل آمده در راستای ساماندهی شترهای سرگردان را به استانداری و دبیر کارگروه گزارش نمایند..

درویش پور در پایان بر ضرورت تسریع در اجرایی شدن طرح  LEZ  توسط شهرداری و پلیس راهور و همچنین تشکیل مستمر جلسات کمیته احیاء تالاب تاکید نمودند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری