کد خبر:5810
پ

برنامه ریزی استان برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، به نقل ازاداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، نورمحمد فردی با بیان این مطلب در جلسه ستاد انتخابات استان اظهار داشت: براساس قانون هر ۴ سال یک بار انتخابات در سراسر کشور برگزار می شود و امسال هم انتخابات ششمین دوره شورای شهر و […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، به نقل ازاداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، نورمحمد فردی با بیان این مطلب در جلسه ستاد انتخابات استان اظهار داشت: براساس قانون هر ۴ سال یک بار انتخابات در سراسر کشور برگزار می شود و امسال هم انتخابات ششمین دوره شورای شهر و روستا و همچنین انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود.
وی افزود: برنامه ریزی لازم برای مقدمات کار و آموزش صورت گرفته و تا کنون ۴ جلسه با حضور فرمامداران و بخشداران و ۲ جلسسه نیز با حضور استاندار محترم برگزار شده است.
فردی با بیان اینکه آموزش به مجریان انتخابات در راستای آمادگی برای برگزاری انتخابات است، گفت:  عوامل اجرایی در انتخابات آموزش های لازم را در این زمینه کسب می کنند.
معاون استاندار البرز گفت: سیاست راهبردی وزارت کشور و نماینده عالی دولت در استان تامین امنیت، سلامت، مشارکت و اجرای دقیق قانون در انتخابات  است که مدیران ذی ربط این امر را نصب العین قرار دهند.
وی افزود: انتخابات یکی از اساسی ترین رویدادهای کشور است و در استان البرز نیز بدلیل گستردگی شهرها و روستاها انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بایستی زمینه حضور افرادی که بر اساس قانون می توانند به مردم خدمت کنند فراهم شود تا خودشان را در معرض آرای مردم قرار دهند.
فردی گفت: با توجه به شرایط کرونایی و احتمال ادامه این شرایط در ماه های آتی، مسئولین اجرایی و نظارتی انتخابات تمهیدات لازم را برای حفظ سلامت مردم درنظر گیرند و ضمن بررسی و کارشناسی نحوه برگزاری انتخابات در شرایط خاص که در برخی از نقاط دنیا انجام شده، برای انتخابات ۱۴۰۰ نیز برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری