کد خبر:3696
پ

برنامه‌ریزی برای احداث مجتمع‌های قضایی کمالشهر و ماهدشت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز عصر امروز در آئین افتتاح مجتمع قضایی محمدشهر (ساختمان شهید بنی جمالی) با اشاره به در اولویت قرار داشتن سهولت دسترسی به خدمات قضایی در استان آن را یکی از محورهای مهم برنامه تحول قضایی برشمرد و گفت: کلانشهر کرج […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز عصر امروز در آئین افتتاح مجتمع قضایی محمدشهر (ساختمان شهید بنی جمالی) با اشاره به در اولویت قرار داشتن سهولت دسترسی به خدمات قضایی در استان آن را یکی از محورهای مهم برنامه تحول قضایی برشمرد و گفت: کلانشهر کرج نیازمند توسعه و توزیع خدمات قضایی است که بدین منظور یکی از برنامه‌های جدی دادگستری استان، احداث مجتمع‌های قضایی در شهرهای اقماری است.

وی افزود: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا مردم مناطق محدوده جنوب اتوبان تهران – کرج، محمدشهر، ماهدشت، کمالشهر و گرمدره در کمترین زمان ممکن به مراجع قضایی دسترسی پیدا کنند. تکمیل مجتمع محمدشهر یکی از ضرورت‌های دادگستری در این محدوده بود که با پیگیری‌های انجام شده و عنایات رئیس قوه قضائیه و رئیس حوزه ریاست قوه، اعتبار لازم از محل حساب خاص تخصیص داده شد و این ساختمان امروز به مرحله بهره برداری رسید.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه این مجتمع فعلا با سه شعبه حقوقی، سه شعبه کیفری دو و یک شعبه دادگاه خانواده آغاز به کار خواهد کرد که البته در کنار آن پنج شعبه دادسرا نیز مستقر خواهد شد، مطرح کرد: محدوده جغرافیایی تحت پوشش مجتمع قضایی محمدشهر شامل مناطق جنوب اتوبان تهران – کرج خواهد بود که شامل محمدشهر، ماهدشت، مهرشهر، کیانمهر و ولدآباد می شود. در این مجتمع تمام امورات قضایی از مرحله دادسرا تا دادگاه اعم از دادگاه کیفری دو، دادگاه های حقوقی و خانواده ارائه خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به بازنگری در صلاحیت‌های رسیدگی نواحی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کرج به منظور تسهیل در خدمات قضایی اذعان کرد: بر این اساس به استثنای ناحیه یک که به جرائم خاص و مهم اختصاص دارد بقیه دادسراها به تمام جرائم رسیدگی خواهند کرد. موضوع احداث دادسرا که یکی از مصوبات رئیس قوه قضائیه به استان البرز است برای مناطق جنوب اتوبان کرج – تهران پیگیری خواهد شد تا به زودی شاهد ایجاد آن باشیم.

وی از احداث مجتمع قضایی ماهدشت در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: تکمیل این مجتمع به همراه احداث مجتمع‌ قضایی کمالشهر و نیز تکمیل ساختمان در حال احداث دادگستری کل استان و احداث ساختمان دادگستری در شهرهای اشتهارد، چهارباغ، فردیس و مجتمع قضایی حقوقی و خانواده در کرج و پروژه های دیگر از محل اعتبارات خاص قوه قضائیه و طرح های عمرانی به همراه اختصاص قاضی و کارمند به دادگستری استان از مصوبات سفر دی ماه سال گذشته ریاست قوه قضائیه به استان البرز بوده که امیدواریم شاهد بهره برداری و کلنگ زنی این مجتمع ها باشیم.

در این مراسم یوسف رضایی دارای دکترای حقوق خصوصی و ۱۷ سال سابقه خدمت قضایی در دادسرا و دادگاهای استان البرز به عنوان معاون رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرج و نخستین سرپرست مجتمع قضایی محمدشهر معرفی شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری