کد خبر:3869
پ

ایران به صادرکننده دستگاه های تولید ماسک تبدیل می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، محمد مخبر، رئیس ستاد اجرائیات فرمان امام خمینی (ره) پیش از ظهر امروز در آئین افتتاح بزرگترین کارخانه تولید ماسک غرب آسیا در شهرک صنعتی اشتهارد گفت: در این راستا تقاضاهایی نیز داشتیم و قراردادهایی با شرکت های دانش بنیان برای ساخت این دستگاه ها منعقد می شود […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، محمد مخبر، رئیس ستاد اجرائیات فرمان امام خمینی (ره) پیش از ظهر امروز در آئین افتتاح بزرگترین کارخانه تولید ماسک غرب آسیا در شهرک صنعتی اشتهارد گفت: در این راستا تقاضاهایی نیز داشتیم و قراردادهایی با شرکت های دانش بنیان برای ساخت این دستگاه ها منعقد می شود و به زودی صادرات دستگاه های تولید ماسک را خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: امروز دو خبر خوش برای مردم داریم که یکی راه اندازی بزرگترین کارگاه تولید ماسک در کشور و جنوب غرب آسیا با ظرفیت تولید روزانه چهار میلیون است که انواع ماسک ها از جمله معمولی، ان ۹۵ و نانو در آن تولید می شوند که این موضوع اتفاق بزرگی است.

مخبر افزود: این کارگاه تولیدی با اشتغال زایی ۳۳۰ نفر و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری راه اندازی شده که در آن ۴۱ دستگاه به تولید ماسک می پردازند که از این تعداد ۳۱ دستگاه سه لایه زن هستند یعنی تولیدات ماسک معمولی، سه دستگاه ان ۹۵ و سه دستگاه ضدعفونی کننده نیز وجود دارد و ماسکی که در این واحد تولیدی تهیه می شود، در همین مکان نیز ضدعفونی و استریل می شود.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار تجهیزاتی که بتواند ماسک ان ۹۵ را تولید کند به زودی در همین محل راه اندازی می شود، مطرح کرد: پارچه نانو نیز در حال تولید است چرا که هر جایی که این نوع پارچه در اختیار نباشد، تولید ماسک ان ۹۵ یا ان ۹۹ که با اطمینان در بازار بتوان تهیه کرد، امکان پذیر نخواهد بود اما در اینجا این پارچه تولید می شود.

رئیس ستاد اجرائیات فرمان امام خمینی (ره) اذعان کرد: در صورت اشباع بازار، این آمادگی وجود دارد که به صادرات ماسک بپردازیم و با وجود اینکه این کشورها به ما ماسک ندادند اما در صورت بالاتر رفتن از ظرفیت بازار، به این کشورها نیز می توانیم صادرات داشته باشیم.

مخبر افزود: البته تمام تولیدات را تا رفع نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اختیار این وزارتخانه با زیر قیمت تمام شده قرار می دهیم. قیمت ماسک اکنون در کشور مناسب نیست و حداکثر باید ۶۰۰ الی ۷۰۰ تومان باشد که البته با وارد شدن این محصولات به بازار، وزارت بهداشت تولیدات متفرقه ای که وارد می شود را دیگر استفاده نخواهد کرد و این امر موجب شکستن قیمت ها می شود.

وی عنوان کرد: ماسک باید به وفور در تمام مکان ها پیدا شود که به زودی این اتفاق خواهد افتاد. در زمانی که کشورهای بزرگ به سرقت ماسک افتادند و برای تامین ماسک مورد نیازشان هواپیما می دزدند، در کانون و مکان های مختلف بچه های جهادی در سراسر کشور از ابتدا اجازه ندادند که این بحران در کشور ما ایجاد شود و امروز شاهد توفیقی بودیم که توسط فرزندان امام (ره) و سربازان آقا به صورت ۲۴ ساعته، این کارگاه از ۲۵ اسفند عملیات اجرایی خود را آغاز کرد.

مخبر بیان کرد: خبر خوش دیگر این است که برای نخستین بار توسط شرکت های دانش بنیان و با پشتبانی ستاد اجرایی توانستیم این دستگاه را در داخل کشور تولید کنیم؛ دستگاه هایی که توسط جوانان نخبه کشور تولید شده از نظر کیفیت بسیار بالاتر از دستگاه های وارداتی است و به زودی صادرکننده دستگاه های ماسک زن خواهیم شد که تقاضاهایی نیز شده که به همین منظور با شرکت های دانش بنیان قراردادهایی منعقد شده که رویداد مهم و بزرگی است.

رئیس ستاد اجرائیات فرمان امام خمینی (ره) با بیان اینکه بیش از دارایی مان از نقدینگی و گرفتن تسهیلات از بانک ها در عرصه هایی همچون سیل، زلزله و ماسک هزینه کردیم، گفت: در بخش ماسک تاکنون ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که بخشی با سرمایه گذاری و بخشی به صورت بلاعوض تامین شده است. تاکنون بیش از دو میلیون ماسک و مواد ضدعفونی کننده به مناطق محروم ارسال کردیم که این روند تا رفع نیاز مردم ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری