کد خبر:3255
پ

ایجاد مراکز ۱۶ ساعته برای غربالگری و ویزیت بیماران کرونایی در البرز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، علی درویش پور، جانشین رئیس ستاد کرونا در استان البرز ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور استاندار البرز برگزار شد، گفت: به دستور استاندار البرز و با توجه به حساسیت موضوع در قبال سلامت شهروندان ستاد مقابله با کرونا […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، علی درویش پور، جانشین رئیس ستاد کرونا در استان البرز ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور استاندار البرز برگزار شد، گفت: به دستور استاندار البرز و با توجه به حساسیت موضوع در قبال سلامت شهروندان ستاد مقابله با کرونا در استان تشکیل شده است و به لحظه کم و کیف اجرایی شدن مصوبات را پایش و بررسی می شود.

جانشین رئیس ستاد کرونا در استان البرز ادامه داد: روزانه جلسات ستاد مقابله با کرونا در استانداری به ریاست استاندار البرز و در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران برگزار می شود و دستگاه‌های اجرایی، قضایی و نیروهای مسلح در کنار هم برای مقابله با کرونا بسیج شدند.

وی افزود: با توجه به موقعیت خاص استان و مسیر تردد بیش از ۱۴ استان کشور و به جهت تردد روزانه بیش ۴۰۰ هزار نفر به تهران و برعکس در حال رفت و آمد هستند. بیش از یک میلیون نفر جمعیت حاشیه نشین در استان و همجواری با استان های تهران، قم، مازندران و گیلان و نیز تنوع قومیت‌ها موجب شده از جای جای ایران به استان ما و بالعکس سفر کنند و با وجود زندان های متعدد در استان، البرز مستعد شیوع بیماری کرونا باشد.

درویش پور مطرح کرد: با بسیج امکانات و برنامه‌ریزی های انجام شده و با اقدامات پیشگیرانه و محافظتی که در استان صورت گرفت، روند بیماری تحت کنترل است اما هشدارها نسبت به این ویروس جدی است و تمام مجموعه دولت برای رفع این چالش در تلاش هستند. به منظور آمادگی و مقابله و کنترل موج دوم ویروس کرونا اقدامات پیشگیرانه در راستای مقابله با این بیماری به کار گرفته شده است.

وی بیان کرد: تعطیلی مراکز آموزشی، مدارس، جشنواره ها، همایش ها و به حداقل رساندن پرسنل در دستگاه‌های اجرایی و ادارات استان تعطیلی تمام نمایشگاه‌های بهاره، افزایش تولید و تقویت شبکه توزیع در بحث مواد ضدعفونی از دیگر اقدامات پیشگیرانه در استان انجام شد. ضدعفونی معابر و اماکن عمومی در تمامی شهرها و روستاهای استان، راه اندازی ایستگاه‌های پایش در مبادی ورودی و خروجی برای کنترل افراد، فعالیت مراکز ۱۶ ساعته غربالگری جهت شناسایی بیماران محله و توزیع اقلام با کیفیت بهتر با محوریت نیروهای مسلح به ویژه سپاه از دیگر اقدامات پیشگیرانه در البرز است.

درویش پور عنوان کرد: اقدامات پیشگیرانه دیگری نیز در راستای مقابله با این بیماری به کار گرفته شده است بدین منظور آماده سازی نقاهتگاه هایی برای قرنطینه دو هفته بیمارانی که ترخیص شده اند تجهیز شده است. تعطیلی واحدهای صنفی غیرضروری از جمله تصمیمات این ستاد برای کاهش مراجعات و تردد مردم به شمار می رود و ما تلاش می کنیم با همکاری اصناف به مرحله بالاتری در کنترل این بیماری دست یابیم.

وی افزود: در بازدید میدانی که با حضور استاندار و معاونین و فرمانداران در کنار دستگاه‌های قضایی و نظارتی از وضعیت بازار در شهرهای مختلف استان داشتیم بیش از ۹۰ درصد فروشگاه‌ها و واحدها تعطیل بودند و این قابل ستایش تحسین است. با توجه به تلاش های شبانه روزی استاندار البرز و مسئولین در استان انتظار ما از رسانه ها این است که روی یک محور در راستای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی و اقناع کردن مردم و پیوستن به پویش در منزل بمانیم حرکت کنند.

جانشین رئیس ستاد کرونا در استان البرز اظهار کرد: رسانه ها نقش مهم و ویژه ای در خط مقدم و قطع زنجیره ویروس کرونا دارند و رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها، صدا و سیمای مرکز استان و گروه‌هایی که در فضای مجازی واتساپ و تلگرام فعالیت دارند این روزها باید حول محور محورآگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی حرکت کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری