کد خبر:5056
پ

اگر حجاب نداشتم خجالت می کشیدم!

ملیحه موحدی، فرمانده پایگاه شهید فروغی حوزه ۲۱۶ حضرت زکیه (س) در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز در رابطه با آغاز فعالیت خود در حوزه قرآن گفت: به دلیل اصرار و اعتقاد مادرم به مباحث دینی و قرآنی، من از ۶ سالگی به همراه خواهرانم به آموزش قران کریم مشغول شدم. […]

ملیحه موحدی، فرمانده پایگاه شهید فروغی حوزه ۲۱۶ حضرت زکیه (س) در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز در رابطه با آغاز فعالیت خود در حوزه قرآن گفت: به دلیل اصرار و اعتقاد مادرم به مباحث دینی و قرآنی، من از ۶ سالگی به همراه خواهرانم به آموزش قران کریم مشغول شدم.

وی اضافه کرد: با گذشت زمان انس با قرآن و حجابی که از سن کم داشتیم، برایمان ملکه شد؛ طی این سال ها هیچگونه محدودیت یا ضعفی را در این زمینه در وجودم احساس نمی کردم و تاکنون هیچ چیز نتوانسته مانع رعایت حجاب از سوی من شود.

فرمانده پایگاه شهید فروغی حوزه ۲۱۶ حضرت زکیه (س) یکی از افتخارات خود را حجاب و اعتقاد خود به مسائل دینی و قرآنی برشمرد و مطرح کرد: سال ۱۳۷۴ حفظ قران را آغاز کردم و به صورت همزمان به ادامه تحصیل برای کسب مدرک دیپلم نیز پرداختم.

موحدی ادامه داد: به مدت چهار سال در دارالقرآن سپاه که در بلوار سرداران واقع شده بود، به کسب دروس قرآنی حفظ و تجوید و عربی و دیگر ملزومات این رشته مشغول بودم و از آن طریق، به عنوان رابط قرآنی حوزه ۵ حجاب انتخاب شدم.

وی اذعان کرد: سال هایی که به حفظ قرآن مشغول بودم، با وجود داشتن سه فرزند، آرامش خاصی داشتم و شرایط برایم جذاب بود و با وجود اینکه با مشکلات بسیاری در زندگی مواجه بودم، با فعالیت در این عرصه به سعه صدر و آرامش روحی بسیار زیادی دست یافتم.

فرمانده پایگاه شهید فروغی حوزه ۲۱۶ حضرت زکیه (س) با بیان اینکه هر خصوصیت و ویژگی خوبی که اکنون دارم حاصل مأنوس بودن با قرآن است، اذعان کرد: در زمان کودکی، من و خواهرانم تنها دختران باحجاب فامیل بودیم و همیشه با احترام با ما رفتار می شد و مورد تشویق لفظی قرار می گرفتیم.

وی با بیان اینکه به کسی اجازه نمی دادیم در مورد حجاب ما نظر دهد، اظهار کرد: رعایت حجاب اصلا برای من دشوار نبود و هیچوقت این موضوع که «ای کاش بی حجاب بودم» حتی از ذهنم هم عبور نکرد.

موحدی رمز موفقیت خود را حمایت پدر و مادر و نجابت و عفاف و حجاب خود از کودکی عنوان کرد و افزود: اگر حجاب نداشتم خجالت می کشیدم. اگر عفت و نجابت در ما شکل گیرد و حلال و حرام زندگی نیز مورد توجه قرار گیرد، حجاب خود به خود رعایت خواهد شد و محدودیتی ایجاد نخواهد کرد.

فرمانده پایگاه شهید فروغی حوزه ۲۱۶ حضرت زکیه (س) با تأکید بر اینکه عفاف پیش زمینه حجاب است، اظهار کرد: حجاب باید در جامعه ما به یک کار مؤدبانه تبدیل شود نه کاری که تنها افراد معتقد باید انجام دهند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری