کد خبر:2801
پ

انهدام دو باند بزرگ زمین خواری در استان البرز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مبارزه قاطع با مفسدان و اخلالگران نظام اقتصادی و همچنین برنامه‌های اجرایی سال ۹۸ در این زمینه، با توجه به تحقیقات صورت گرفته، تعدادی اراضی بلاصاحب یا صاحب متواری در حوزه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مبارزه قاطع با مفسدان و اخلالگران نظام اقتصادی و همچنین برنامه‌های اجرایی سال ۹۸ در این زمینه، با توجه به تحقیقات صورت گرفته، تعدادی اراضی بلاصاحب یا صاحب متواری در حوزه استان البرز و استان های همجوار که مورد سواستفاده افراد زمین‌خوار و جاعل قرار گرفته بودند، شناسایی شدند.

فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع، رسیدگی به آن در دستورکار اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی این استان قرار گرفت و اقدامات گسترده‌ای برای شناسایی و دستگیری زمین‌خواران آغاز شد. پیگیری‌های کارآگاهان حاکی از آن بود که تعدادی زمین‌خوار جاعل حرفه‌ای با تشکیل دو باند، در سطح استان های البرز، تهران و برخی از استان های شمالی و مرکزی کشور، در امر تصرف و تملک زمین های بلاصاحب، فعالیت دارند.

محمدیان ادامه داد: بلافاصله اقدامات پلیسی انجام و محرز شد اعضای این باند پس از تصرف املاک بدون صاحب و دریافت مشخصات مالک و ملک، با تهیه مدارک جعلی، مبایعه نامه‌ای را به اسم یکی از اعضای باند تنظیم و اقدام به طرح دعوی علیه مالک اصلی در دادسراهای حقوقی سطح استان البرز و تهران و متعاقب آن دریافت سند می‌کردند.

وی افزود: اعضای این باند با تطمیع افرادی که دارای آدرس سکونت مشخص نبودند و انتقال سند به نام این افراد، املاک را در بنگاه‌های معاملات ملکی معامله کرده و به منظور کتمان عمل خود، پول حاصل از فروش املاک را صرف خرید ملک، خودروهای گران‌قیمت و ارز می‌کردند. در استعلامات صورت گرفته از بانک های اطلاعاتی مسکن، محرز شد در ماه‌های اخیر، چند فقره ملک با ارزش میلیاردی به نام چند نفر از اعضای باند در استان های البرز و تهران معامله شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز بیان کرد: با انجام تحقیقات گسترده، ۱۰ نفر در قالب اعضای دو باند زمین‌خواری در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند و در بازرسی از دفاتر کار آن ها، اسناد و مدارک جعلی و مدارک مربوط به املاک مورد نظر که حاکی از فعالیت اعضای این باندها در زمینه زمین‌خواری بود، کشف شد. نامبردگان پس از شناسایی زمین های بلاصاحب یا صاحب متواری و دریافت استعلام های ثبتی و هویتی، مبایعه‌نامه‌ها را تهیه و به جای فروشنده، خریدار و شاهد در قراردادها اقدام به امضا می‌کردند و پس از طی مراحل تشریفاتی، سند تنظیم و سند مالکیت دریافت می‌شد.

محمدیان ادامه داد: در راستای رسیدگی به این پرونده، ۱۲۴ سند و پلاک ثبتی در مناطق با ارزش استان های البرز، تهران، مازندران و اصفهان به متراژ تقریبی ۸۰۰ هزار متر مربع به ارزش تقریبی ۱۰ هزار میلیارد ریال کشف شد و ضمن صدور قرار بازداشت موقت برای متهمان پرونده، تحقیقات همچنان برای دستگیری سایر افراد مرتبط با آن ها و همچنین بازداشت پلاک های شناسایی شده ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان البرز اذعان کرد: از اموال حاصل از این معاملات نامشروع و غیر قانونی هشت دستگاه خودرو خارجی به ارزش تقریبی ۳۰ میلیارد ریال و دو قطعه باغ ویلا به ارزش تقریبی ۷۰ میلیارد ریال خریداری شده که این خودروها و املاک پس از شناسایی، توقیف شدند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری