کد خبر:5090
پ

انس با قرآن سد راه بسیاری از گناهان می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حجاب یکی از وسایل امنیت است. با حجاب زنِ مسلمان، وی و مردان مسلمان امنیت پیدا می‌کنند. آن جایی که حجاب را از زنان دور می‌کنند، در درجه‌ اول، امنیت از خود زن و در درجه‌ بعد، از مردان و جوانان گرفته خواهد شد. برای ای‌که محیط سالم […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حجاب یکی از وسایل امنیت است. با حجاب زنِ مسلمان، وی و مردان مسلمان امنیت پیدا می‌کنند. آن جایی که حجاب را از زنان دور می‌کنند، در درجه‌ اول، امنیت از خود زن و در درجه‌ بعد، از مردان و جوانان گرفته خواهد شد.

برای ای‌که محیط سالم و دارای امنیت باشد، زن بتواند کار خود و مرد هم بتواند مسئولیت‌های خود را انجام دهد، اسلام حجاب را معین کرده است که این حجاب، یکی از آن احکام برجسته اسلام است. به مناسبت هفته عفاف و حجاب گفت و گویی را با یک حافظ قرآن ترتیب داده ایم که در ادامه می خوانید.

خودتان را معرفی کنید و بگویید در حال حاضر به چه کاری مشغول هستید؟

زهرا کاویانی، حافظ قرآن کریم و در حال حاضر مربی حفظ قرآن نوجوانان هستم.

از سوابق کاری و فعالیت ها و توانایی های خود بگویید.

فکر می کنم سال ۱۳۹۰ بود که برای فعالیت در زمینه روخوانی و تجوید وارد مدارس مختلف شهری و روستایی شدم. پس از دو سال فعالیت و با روی کار آمدن دولت جدید و کنار گذاشتن مربیان آزاد، فعالیت خود را در دارالقرآن شهرم ادامه داد. از سه سال گذشته همزمان با مربیگری حفظ قرآن در دارالقرآن، به تدریس تفسیر قرآن در پایگاه محل نیز مشغول بودم. علاوه بر این موارد و فعالیت در حوزه بسیج، با یکی از مدارس دوره راهنمایی در زمینه طرح شهید بهنام همکاری نیز همکاری می کنم.

چه زمانی و چگونه حجاب را انتخاب کردید؟

به لطف خداوند در خانواده ای مذهبی و متدین بزرگ شدم و از ۹ سالگی که به سن تکلیف رسیدم، حجاب و چادر را انتخاب کردم. پدر و مادرم نیز نقش بسیاری در این زمینه داشتند.

از چند سالگی و چطور به قرآن علاقمند شدید؟

با توجه به اینکه در خانواده ای مذهبی بزرگ شدم، از کودکی عاشق قرآن کریم بودم مخصوصا در سال هایی که صوت آقای فروغی از تلویزیون پخش می شد بیشتر به قرآن علاقمند می شدم. پس از سال ها زمانی که دارالقرآن شهرمان افتتاح شد، برای شرکت در کلاس های قرآن ثبت نام کردم و از سال ۱۳۹۰ حفظ قرآن کریم را آغاز کردم و با وجود وقفه های ایجاد شده پس از ۶ سال کل قرآن را حفظ شدم.

چه درس هایی از قرآن کریم گرفتید؟

برای درک کردن تأثیر قرآن در زندگی، باید حفظ قرآن را تجربه کرد. اولین و بزرگترین درس قرآن کریم این است که برای صحبت در مورد شخصی چیزی تمام جوانب ماجرا در نظر گرفته شود و در صورتی که قصد صحبت درباره فردی را داریم حتما خود را در موقعیت و جایگاه او قرار دهیم. از جمله برکات حفظ قرآن کریم می توان به صبور بودن و راضی بودن از اتفاقات و مسائل پیش آمده اشاره کرد.

اثرات معنوی قرآن کریم در زندگی شما چیست؟

همیشه با قرآن مأنوس هستم و این کتاب آسمانی سد راه بسیاری از گناهان به ویژه غیبت شده است.

کدام یک از آیات قرآن با مضمون عفاف و حجاب بیشتر توجه شما را جلب کرد؟

آیه ۳۱ سوره نور بیشتر توجه مرا جلب کرد. ما انسان ها همیشه به دنبال بهترین چیزها هستیم. در پایان این آیه پس از دعوت به حجاب، به رستگاری که آرزوی هر انسان عاقلی است اشاره شده است.

رمز موفقیت شما در این مسیر چه بود؟

لطف و عنایت خداوند و اینکه در این راه ابتدا مادرم و سپس همسرم مشوق من بودند.

در این مسیر، چه موانع و مشکلاتی بر سر راهتان بود؟

هر اقدام و فعالیتی مشکلات خاص خود را دارد؛ در این راه شیطان از هر ابزاری استفاده می کند تا فرد را از ادامه این راه بازدارد کما اینکه بسیاری از افراد، فعالیت های قرآنی را آغاز و پس از مدتی رها آن را کرده اند. در این مسیر، با مشکلات بسیاری مواجه شدم که خداوند با لطف بی کران خویش کمک بسیاری به من کرد.

چقدر حجاب را در موفقیت خود مؤثر می دانید؟

مصونیتی که حجاب برای یک خانم ایجاد می کند می تواند آرامش و تمرکز فکری وی را به دنبال داشته باشد؛ موفقیت در هر کاری به ویژه حفظ قرآن کریم نیازمند تمرکز است.

اگر بخواهید عفاف و حجاب را در یک جمله توصیف کنید چه می گویید؟

همانطور که مروارید داخل صدف قرار می گیرد و در تلاطم اقیانوس هیچ آسیبی نمی بیند، زمانی که یک خانم خود را با چادر می پوشاند مطمئنا از چشمان ناپاک در امان خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری