کد خبر:3353
پ

امکان بازدید از فرش گلهای کاخ مروارید وجود ندارد

پیمان بضاعتی پور، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: امسال برای فضاسازی و زیباسازی محوطه بیرونی کاخ مروارید تلاش زیادی صورت گرفت اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، نوروز امسال امکان بازدید از این زیبایی‌ها وجود ندارد. رئیس سازمان سیما، […]

پیمان بضاعتی پور، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: امسال برای فضاسازی و زیباسازی محوطه بیرونی کاخ مروارید تلاش زیادی صورت گرفت اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، نوروز امسال امکان بازدید از این زیبایی‌ها وجود ندارد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به ایجاد فرش گل در این کاخ افزود: بیش از ۱۰۰ هزار پیاز لاله و تعداد زیادی گل‌های فصلی برای ایجاد این فرش به کار برده شده است اما برای حفظ سلامت مردم و طبق دستورالعمل های بهداشتی صادر شده امکان بازید از این فرش وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هنوز مشخص نیست تا چه زمانی درگیر ویروس کرونا باشیم، ادامه داد: با توجه به اینکه ممکن است تا پایان خرداد ماه درگیر اپیدمی این ویروس باشیم، ممکن است امسال امکان بازدید عمومی از این فرش فراهم نشود.

بضاعتی پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح توزیع رایگان نهال به شهروندان بیان کرد: به منظور جلوگیری از ایجاد تجمع امسال در هیچ یک از مکان‌های ثابت و مشخص شده سال‌های قبل نهال توزیع نشد. شهروندانی که تمایل به دریافت نهال مثمر و غیرمثمر دارند می‌توانند تا پایان فروردین ماه به مرکز تولیدات نهال شهرداری واقع در جاده محمدشهر مراجعه و هرتعداد نهال نیاز دارند دریافت کنند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به اینکه امسال در مقایسه با بهار سال گذشته تعداد بیشتر ی گل در سطح شهر کاشته شده است، عنوان کرد: برای نوروز امسال هم از لحاظ کیفی و هم کمی شاهد تغییر در گلکاری‌های سطح شهر بوده ایم.

وی مطرح کرد: به عنوان مثال سال گذشته حدود ۱۷۰ هزار گل شب بو در معابر و فضای سبز شهری کرج کاشته شد اما امسال این تعداد به ۲۰۰ هزار عدد رسیده است. گلکاری در باغ گلهای پارک شهید چمران هم به پایان رسیده اما علیرغم زیبایی این باغ برای حفظ سلامت مردم فعلا بازدید عمومی از این مجموعه امکان پذیر نیست.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری