کد خبر:2872
پ

امسال ۵۰۰ هزار اصله نهال در البرز غرس می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز صبح امروز همزمان با هفته منابع طبیعی با غرس یک اصله نهال در محوطه استانداری البرز، ضمن تبریک ولادت امام جواد (ع)، به اهمیت ارتقای بسترهای سبز استان با توجه به هویت باغشهری البرز اشاره کرد و گفت: در تقویم جمهوری اسلامی ایران امروز […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز صبح امروز همزمان با هفته منابع طبیعی با غرس یک اصله نهال در محوطه استانداری البرز، ضمن تبریک ولادت امام جواد (ع)، به اهمیت ارتقای بسترهای سبز استان با توجه به هویت باغشهری البرز اشاره کرد و گفت: در تقویم جمهوری اسلامی ایران امروز به نام روز درختکاری ثبت شده چراکه فضای سبز تاثیر بسزایی در سلامت مردم دارد.

استاندار البرز افزود: البرز استانی با هویت سبز است و نسبت به بسیاری از استان های کشور میزان بیشتری از این موهبت برخوردار است از این رو همت والایی بین مسئولان البرز برای حفظ و توسعه بسترهای سبز استان وجود دارد. امسال مقرر شده ۵۰۰ هزار اصله نهال در البرز غرس شود که تاکنون از این میزان ۶۵ هزار نهال از گونه های مختلف سازگار با اقلیم استان توزیع شده است.

وی اذعان کرد: شهرداری کرج نیز ۵۰ هزار اصله نهال در مناطق ۱۰ گانه از امروز بین شهروندان توزیع می کند و انتظار می رود تمامی شهرداری های استان نیز در این راستا اقدامات لازم را داشته باشند چراکه البرز تراکم جمعیت بالایی دارد و حلقه اتصال ۱۴ استان کشور است. ضرورت دارد ۵۰۰ هزار اصله نهال امسال در البرز به طور حتم غرس شود؛ نهال کاری امسال نیز بیشتر متمرکز بر ایجاد کمربند سبز و در حاشیه بزرگراه شمالی کرج است.

در حاشیه این مراسم از طریق ویدئو کنفرانس نهال کاری در دهکده سلامت واقع در روستای برغان شهرستان ساوجبلاغ نیز در مساحت پنج هکتار که از سوی اداره کل منابع طبیعی استان اختصاص داده شده، آغاز شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری