کد خبر:5386
پ

امدادرسانی هلال احمر البرز به ۴۴ نفر حادثه دیده در هفته گذشته

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، محمدحسین وطنی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز از ثبت ۲۴ مورد حادثه از ۱۸ مرداد ماه تا روز گذشته خبر داد و گفت: ۸۱ نجاتگر جمعیت هلال احمر البرز در قالب ۳۱ گروه عملیاتی در این حوادث امدادرسانی کردند. وی در خصوص نخستین حادثه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، محمدحسین وطنی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز از ثبت ۲۴ مورد حادثه از ۱۸ مرداد ماه تا روز گذشته خبر داد و گفت: ۸۱ نجاتگر جمعیت هلال احمر البرز در قالب ۳۱ گروه عملیاتی در این حوادث امدادرسانی کردند.

وی در خصوص نخستین حادثه هفته گذشته بیان کرد: بر اثر واژگونی خودروی سمند در ورودی فخر ایران نظرآباد، یک نفر مصدوم شد که با رضایت شخصی به مرکز درمانی منتقل نشد. در دومین روز از هفته نیز فردی با آسیب سر و ستون فقرات به پایگاه امداد و نجات بین شهری کوشک بالا مراجعه کرد و به دلیل شدت آسیب به مرکز درمانی انتقال داده شد.

وطنی با بیان اینکه خانمی ۵۷ ساله به دلیل کاهش فشار خون توسط نجاتگران پایگاه امداد و نجات ساوجبلاغ به مرکز درمانی انتقال داده شد، اضافه کرد: بر اثر واژگونی خودروی پراید در محور کرج – قزوین، نرسیده به سوپا، یک نفر مصدوم و توسط همکاران اورژانس به مرکز درمانی منتقل شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز با اشاره به تلاش نجاتگران شهرستان اشتهارد اظهار کرد: بر اثر سقوط جسمی روی فردی در شهرک صنعتی اشتهارد، نجاتگران به محل حادثه اعزام شدند و پس از انجام کمک های اولیه مصدوم را به مرکز درمانی انتقال دادند.

برخورد دو دستگاه خودرو ۶ مصدوم بر جای گذاشت

وی در خصوص برخورد خودروی پژو ۲۰۶ با پژو پارس، اضافه کرد: این حادثه که بعد از تونل شماره هفت جاده چالوس رخ داد، ۶ مصدوم برجای گذاشت که یک مصدوم توسط نجاتگران پایگاه کوشک بالا به پد بالگرد ری زمین برای اعزام به مرکز درمانی انتقال یافت. همچنین با واژگونی خودروی تیبا بعد از راهداری شهرستان نظرآباد، یکی از سرنشینان مصدوم و پس از انجام اقدامات اولیه به مرکز درمانی اعزام شد.

وطنی در خصوص حادثه دیگری توضیح داد: چهار تن از هموطنان در واژگونی خودروی تیبا در ابتدای روستای مختارآباد شهرستان اشتهارد مصدوم شدند که دو تن توسط نجاتگران این شهرستان به مرکز درمانی منتقل شدند. در حادثه واژگونی پژو پارس نیز سه نفر مصدوم شدند که یک مصدوم توسط عوامل امدادی پایگاه امداد و نجات فخر ایران و دو مصدوم توسط همکاران اورژانس برای ادامه درمان به مرکز درمانی اعزام شدند.

دو نفر در رودخانه کرج غرق شدند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز درباره حادثه غرق شدگی تصریح کرد: دو نفر با سقوط در رودخانه کرج غرق شدند که نجاتگران با سه ساعت تلاش و جستجوی مداوم پیکر بی جان این دو فرد را از رودخانه خارج کردند. یک نفر نیز بر اثر گیر افتادن در ارتفاعات پورکان مصدوم شد که پس از انجام اقدامات اولیه با رضایت شخصی مرخص شد.

وی با بیان اینکه با واژگونی خودروی پراید در ورودی روستای خور اتوبان کرج-قزوین، سه تن مصدوم شدند که یک مصدوم توسط نجاتگران پایگاه شهر جدید به مرکز درمانی انتقال داده شد، عنوان کرد: بر اثر واژگونی خودروی پرشیا با نیوجرسی و واژگونی این خودرو، چهار سرنشین مصدوم شدند که دو مصدوم توسط نجاتگران شهر جدید به بیمارستان امام جعفر صادق علیه السلام اعزام شدند.

وطنی مطرح کرد: کودکی با سقوط در محدوده وینه رودخانه کرج غرق شد که توسط مردم محلی از آب خارج شد. فردی نیز به دلیل سقوط خوردوی پراید در دره محور کرج-کندوان در خودرو گیر کرده بود که با تلاش نجاتگران پایگاه شهرستانک رهاسازی و برای اعزام به مرکز درمانی به اورژانس تحویل داده شد. نوجوانی با بریدگی دست به پایگاه طالقان مراجعه کرد و پس از کنترل خونریزی و پانسمان مرخص شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز با اشاره به اینکه خانمی با افت فشار خون و سرگیجه به پایگاه طالقان مراجعه کرد که به صورت سرپایی مداوا شد، در خصوص حادثه کوهستان روز گذشته گفت: در پی گزارش مردمی مبنی بر بی حالی و ضعف خانمی در ارتفاعات محمودآباد، تیم امداد کوهستان به محل اعزام شدند و پس از انتقال فرد به پایگاه و اکسیژن درمانی مصدوم مرخص شد.

وی اذعان کرد: با گزارش تلفنی اورژانس به دیسپچ هلال احمر البرز مبنی بر واژگونی لودر راهداری، تیم امداد و نجات طالقان به محل حادثه اعزام شد که سرنشین توسط مردم محلی از خودرو خارج شده بود. دو تن از هموطنان نیز که در ارتفاعات هفت چشمه گیر افتاده بودند، با کمک و راهنمایی تیم نجاتگران پایگاه شهرستانک به منطقه امن هدایت شدند. پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری هلال احمر ۲۴ ساعته آماده خدمات رسانی به هموطنان است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری