کد خبر:2137
پ

امام جمعه کرج: دشمن فکر می‌کند با سیاه‌نمایی بی‌ثباتی اقتصادی را تشدید می‌کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، آیت‌الله سیدمحمد مهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرج با بیان اینکه متقین با بهره‌گیری از قرآن ایمان به غیب دارند،  اظهار داشت: نشانه ایمان به غیب این است که مومنان اقامه نماز می‌کنند و اهل انفاق و دادن زکات مال خود هستند.  زکات یکی از اصول اقتصاد […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، آیت‌الله سیدمحمد مهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرج با بیان اینکه متقین با بهره‌گیری از قرآن ایمان به غیب دارند،  اظهار داشت: نشانه ایمان به غیب این است که مومنان اقامه نماز می‌کنند و اهل انفاق و دادن زکات مال خود هستند.  زکات یکی از اصول اقتصاد اسلامی است و قبولی نماز هم مشروط به پرداخت زکات شده است.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه زکات ابعاد مختلفی دارد، بیان کرد: هدف زکات از بین بردن فقر از اجتماع و عزتمندی مومنان است، خدا زکات را برای پاک کردن جان و مال انسان قرار داده و زکات یک عمل اخلاقی صرف نیست، زکات با نماز هر دو نزدیک کننده انسان به سمت خدا است.

خطیب جمعه کرج با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب  با شرکت‌کنندگان در کنفرانس اسلامی صلح در تهران اظهار داشت: فرمایشات مهمی درباره  نظریه مقاومت و آثار سودمند آن در دیدار با کشورهای اسلامی مطرح شد و تنها راهی که می‌شود منطقه را از لوس جرثومه فساد پاک کرد تقویت جریان  بیداری اسلامی و مقاومت اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز افزود: برگزاری کنفرانس اسلامی در این سطح تبلیغات دشمنان که می‌گویند ایران منزوی شده است را خنثی کرد.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه استفاده از نیروهای مومن و با انگیزه در دیدار رهبری با نیروی دریایی مطرح شد،بیان کرد: لزوم آمادگی در مقابل توطئه‌های دشمن از تاکیدات معظم له برای مقابله با هرگونه زیاده‌خواهی بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز  با بیان اینکه تعدادی از تهیه‌کنندگان  هم با رهبری دیدار داشتند،گفت: عصاره این دیدار در قالب پیامی ارسال شد و به مسایل مهمی در این پیام اشاره شد که یکی از آن موارد جنگ نرم همه جانبه دشمن است که این موضوع  قابل انکار نیست.

وی تصریح کرد:  برخی از افراد جنگ نرم دشمن  را انکار می‌کنند که این هم بخشی از جنگ است و نکات و فرمایشات ایشان در دیدار با هنرمندان  راهگشا بود.

حسینی‌همدانی با بیان اینکه جنگ نرم در حال حاضر خانگی شده و دشمن مشغول از بین بردن سرمایه‌های ما است، عنوان کرد: دشمن با جنگ نرم، اندیشه و فکر جامعه را تهدید و تخریب می‌کند و  به دنبال این است که استحاله به وجود بیاورد.

وی با بیان اینکه دشمن با بمباران خبری به دنبال تشدید جنگ نرم و تخریب بنیان فکری و اعتقادی مردم و سیاه نمایی و القای ناکارآمدی نظام است، بیان کرد:  آمریکا برای اختلاف افکنی بین مردم و  ایجاد نافرمانی مدنی و فروپاشی نظام اسلامی تلاش می‌کند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه ملت ایران  چهار دهه است که  با تمام فشارها و کاستی‌ها صبر و مدارا پیشه کرده‌اند و در مقابل دشمن ایستاده‌اند،گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی از طریق رسانه‌ها شدیدترین حملات را انجام می‌دهند تا هویت ایرانی را بگیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز عنوان کرد:  گرفتن هویت دینی یکی از اهداف دشمنان است و امروز صف بندی همه استکبار علیه نظام اسلامی از روزهای اول انقلاب قابل مشاهده است و این دشمنی  خصمانه‌تر شده و دشمن به صراحت از برانداختن نظام سخن می‌گوید و برای تحقق این هدف تمام ظرفیت  خود را در سراسر عالم جمع کرده‌اند.

حسینی‌همدانی خطاب به آمریکا و همپیمانان این کشور متذکر شد: هر چه کید و حیله دارید به کار گیرد موفق نخواهید شد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه نمی‌توانید ذره‌ای در استکبارستیزی ملت ایران خلل وارد کنید،گفت: شکست‌های متعدد استکبار از جبهه مقاومت به خصوص در سال گذشته توجه به ایران به عنوان کانون مقاومت را بیشتر کرده است و ایران توانسته طرح‌های سه وجهی عربی، عبری و غربی را خنثی کند.

وی با بیان اینکه استکبار چاره‌ای برای خود جز جنگ نرم ندیده است، تصریح کرد: اهداف دشمن در تشدید جنگ نرم کاملا مشخص است،یکی از این اهداف بی‌ثبات‌سازی و فرسایش اقتصادی و تضعیف سرمایه ملی و مهار و تغییر نظام است.

وی با بیان اینکه طرح دشمنان  برای مهار نظام ده ساله است،گفت:  دشمن برای اینکه به این هدف برسد با سیاه‌نمایی سعی می‌کنند اعتراض داخلی را تشدید کرده  تا مردم را نسبت به نظام ما ناامید و مایوس کنند، بی اعتمادی به مسئولان نظام و تشدید شکاف اجتماعی در داخل و خارج از دیگر اهداف دشمن است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه دشمن در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی با اعتراضات و مطالبه‌گری مردم کوتاه خواهد آمد، تصریح کرد: دشمن با تشدید تحریم‌ها و جنگ روانی که در اطراف تحریم‌ها راه انداخته  فکر می‌کند بر جامعه اثر کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه دشمن فکر می‌کند با تلاش و سیاه‌نمایی خود بی‌ثباتی اقتصادی را تشدید می‌کند، عنوان کرد:  روند تشدید مشروعیت زدایی و قداست زدایی  از رهبری از اهداف دشمنان است و برخی از کسانی که در داخل کشور هستند هم در این زمینه کمک می‌کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه نفوذ و تأثیر روز افزون فضای مجازی از اهداف دشمن است، متذکر شد: فضای مجازی در همه منازل ورد کرده، تهدیدات اجتماعی که در جنگ نرم وجود دارد دامن زدن به مسایل اجتماعی است و  افزایش حاشیه‌نشینی، طلاق و جدایی و مناطق بحرانی از اهداف دشمن است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه استان البرز هم درگیر مسایل حاشیه نشینی است، عنوان کرد: دشمنان سعی می‌کنند امید به انقلاب و نظام را کاهش دهند و ایجاد و توسعه تهدیدات اجتماعی از اهداف دشمن است و تشویق به مهاجرت نخبگان می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه برخی نخبگان کشور را تشویق به مهاجرت می‌کنند،گفت:  تضعیف سرمایه‌گذاری‌های رسمی و غیررسمی و شکاف‌های اجتماعی و قومیتی از اهداف دشمنان است و حتی ترورهایی که برخی صورت می‌گیرد با اهداف اختلاف افکنی بین قومیت‌ها صورت می‌گیرد و سعی می‌کنند وحدت ملی را در جامعه را به هم بزنند و گسست به وجود بیاورند و تلاش می‌کنند که مقاومت منفی مدنی ایجاد کنند.

امام جمعه کرج در بخش دیگری اگر خطبه‌های نمازجمعه  این هفته کرج با بیان اینکه الگوسازی شخصیت های غربی از اهداف دشمنان است،افزود: تخریب شخصیت‌های دینی و مذهبی از اهداف دشمن است و ترویج ابتذال و اباحه‌گری دیگر موضوع مدنظر دشمن است.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه شنیدیم که به مادران شهدا در اصفهان توهین شده که امیدواریم خبری دروغ باشد، متذکر شد: اگر دروغ نیست باید مسببان این مسئله به شدت تنبیه شوند تا کسی جرات تکرار این موارد را نداشته باشد.

وی با بیان اینکه تکریم خانواده شهدا به خصوص مادران شهدا تجلیل از فرهنگ ایثار، صبر و ایستادگی است که همه مردم و مسئولان نهادها و سازمان‌ها باید بیشتر توجه کنند و اگر کوتاهی دارند باید جبران کنند،گفت: باید این افراد نزد خدای تعالی از کوتاهی که داشتند استغفار کنند، آرامش و امنیت ما همه مدیون دستان پاک و احساس ناب و محبت مادرانه مادران شهدا است که با ایثار خود فرزندانی را به بهترین نحو و با معیارهای  الهی تربیت کردند، زبان از این ایثار قاصر و کوتاه است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با گرامیداشت سالروز شهادت  شهید مدرس اظهار داشت: مشی و روش مدرس برای وکلای ملت درس و الگو باشد و نماینده مردم باید شجاع و انقلابی، دشمن‌شناس و استکبار ستیز بوده و نماینده‌ای که مرعوب باشد و از تهدیدات رسانه‌ها و فشار مخالفین بترسد و از مواضع حق عقب‌نشینی کند نمی‌تواند به وظیفه خود درست عمل کند.

حسینی‌همدانی با بیان اینکه البته همه نمی‌توانند مانند مدرس باشند، ادامه داد: اما مجلسیان باید بصیرت خود را بالا ببرند و از ترفندها و نقشه‌های دشمن مطلع باشند و بیشتر بشناسند، برخی اوقات مصوباتی که در مجلس دیده می‌شود خیلی ساده‌اندیشانه است، نمایندگان باید همیشه به دشمن بدبین باشند و اهل معامله با دشمن نباشند و برای اعتلای ارزش‌های اسلام و انقلاب  قانون‌گذاری کنند.

خطیب جمعه کرج با بیان اینکه نماینده انقلابی چه در نطق و  چه در تصمیم‌گیری هرگز نباید منافع شخصی را مقدم بر مصالح نظام و اسلام در نظر بگیرد، ادامه داد: لابی‌گری و سیاسی‌کاری که برای اینکه در مسند بمانند  و حزب و جناح خود را تقویت کنند در شأن نمایندگی و وکالت مردم نیست.

امام جمعه کرج با بیان اینکه نماینده مردم باید خود را وکیل مردم بداند و  نمی‌تواند بگوید که من وکیل مردم هستم اما کارهای من مربوط به شما نیست، عنوان کرد: شفافیت در موضع وکالت یکی از اصول اولیه است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه  گزارشی رسیده که برخی از مدارس دولتی استان به زور از  اولیا پول دریافت می‌کنند،گفت: مدارس طبق قانون حق گرفتن پول را ندارند، مدیرکل آموزش و پرورش در این زمینه ورود کند و حتی برخی از مدارس شنیده شده که وسایل گرمایشی آنها روشن نشده و دانش آموزان مبتلا به سرما خوردگی شدند و این موضوع را منوط به پرداخت هزینه کرده‌اند، این موارد همه خلاف است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به موضوع پیش آمده در یکی از دانشگاه‌های استان البرز عنوان کرد: درست است که مدیریت این دانشگاه از تهران انجام می‌شود و در استان میهمان هستند اما به هر جهت در این استان هستند و این موضوع مربوط به نظام علمی کشور است.مدیران این دانشگاهها مراقب باشند که حق ندارند به دانشجویان القای ناامیدی کنند.

وی با بیان اینکه این موضوع یکی از ترفندهای دشمنان در جنگ نرم است،گفت:  مدیری که در دل دانشجویان القای ناامیدی و تبلیغ می‌کند که دانشجویان به خارج از کشور مهاجرت کنند اینها خلاف مسلم است.

حسینی‌همدانی با بیان اینکه نمی‌خواهم بگویم خدای نکرده این افراد اهل فتنه بوده و با فتنه گران همدست هستند، متذکر شد: اگر عمدا این کار صورت بگیرد باید از آنها مطالبه‌گری شود و اگر توجه ندارند به آنها تذکر بدهید، آیا درست است که شما در دانشگاه فضایی دایمی ایجاد کنید که تشویق کنید در دانشگاه در همایش و سمینار شرکت کنند تا به مهاجرت به خارج از کشور تشویق شوند، نخبگان ما و دانشمندان ما را شما اینگونه  اذیت کنید و دانشگاه را جولانگاه یک عده کنید.

امام جمعه کرج با بیان اینکه در همین دانشگاه متاسفانه دوچرخه سواری برای دختران در حیات دانشگاه از سراسر کشور  با یک وضع خاص برگزار کردند،تصریح کرد: ما با ورزش و دوچرخه سواری برای بانوان مخالف نیستیم اما نحوه و چگونگی و شرایط آن باید در نظر گرفته شود، برخی اوقات در مسیری حرکت می‌کنیم که استحاله و جنگ نرم دشمن را برخی موریانه‌صفت توسعه می‌دهند و جوانان ما را می‌خواهند از ما بگیرند.

وی با بیان اینکه آیا قابل قبول است عکس تنها شهید دانشگاه را بردارید و اجازه نصب عکس شهدا را ندهید و بعد عکس سران فتنه را در مناسبت‌های خاص به در و دیوار نصب کنید،متذکر شد: این کارها هیچ کدام درست نیست، فعلا تذکر می‌دهم.

انتهای پیام/ علی سلیم نژاد

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری