کد خبر:3545
پ

البرز قطب تولید ماسک در کشور می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، رامین ربیعی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از راه اندازی قریب الوقوع بزرگترین کارخانه تولید ماسک سه لایه در کشور خبر داد و گفت: بر اساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت هم اکنون بیش از یک میلیون قطعه ماسک در کشور تولید می شود […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، رامین ربیعی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از راه اندازی قریب الوقوع بزرگترین کارخانه تولید ماسک سه لایه در کشور خبر داد و گفت: بر اساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت هم اکنون بیش از یک میلیون قطعه ماسک در کشور تولید می شود که این واحد به تنهایی می تواند بیش از دو برابر تولید کل کشور، ماسک تولید کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به اینکه در حال حاضر مراحل نهایی نصب ماشین آلات و راه اندازی بزرگترین واحد صنعتی تولید ماسک در حال انجام است، تصریح کرد: این واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی اشتهارد می تواند به صورت روزانه حداقل دو میلیون قطعه ماسک سه لایه تولید کند که بنا بر اظهارات مسئولین کارخانه این ظرفیت قابل افزایش است.

وی در خصوص یکی دیگر از واحدهای تولیدی ماسک در شهرستان کرج مطرح کرد: این واحد دانش بنیان در زمان آغاز شیوع بیماری کرونا در کشور، تنها تولیدکننده صنعتی ماسک N95 در ایران بود که حدود پنج هزار قطعه ماسک برای مصارف صنعتی تولید می کرد؛ این در حالی است که هم اینک با تلاش های انجام شده و تأمین مناسب مواد اولیه، واحد مذکور به تولید روزانه ۳۰ هزار قطعه دست یافته که تا چند روز آینده این میزان به ۴۰ هزار قطعه در روز خواهد رسید.

ربیعی افزود: تولید ۴۰ هزار عدد ماسک N95 در این واحد بیش از یک سوم درخواست روزانه وزارت بهداشت به این نوع از ماسک را پوشش می دهد. در حال حاضر هیأت امنای صرفه جویی ارزی، اقدام به خرید تمام تولیدات ماسک شرکت های ایرانی می کند و آن را برای توزیع در سراسر کشور در اختیار وزارت بهداشت قرار می دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از پیگیری های مجدانه وزارت صنعت، معدن و تجارت استان البرز در راستای حمایت از تولیدکنندگان ماسک و محلول های ضدعفونی کننده اظهار کرد: با حمایت وزیر صمت و استاندار البرز این استان به زودی به قطب تولید ماسک در کشور تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری