کد خبر:5286
پ

افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی در کرج

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، در دویست و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج، لایحه دو فوریتی تاسیس و راه اندازی «شرکت احداث، نگهداری، بهره برداری و انتقال آزادراه کنارگذر شمالی» توسط اعضای شورای شهر به تصویب رسید. این اقدام گامی است که می تواند مقدمات افتتاح این محور را تا نیمه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، در دویست و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج، لایحه دو فوریتی تاسیس و راه اندازی «شرکت احداث، نگهداری، بهره برداری و انتقال آزادراه کنارگذر شمالی» توسط اعضای شورای شهر به تصویب رسید. این اقدام گامی است که می تواند مقدمات افتتاح این محور را تا نیمه اول سال ۱۴۰۰ فراهم کند. کمک های دولت به پروژه بزرگراه شمالی از طریق این شرکت تزریق خواهد شد.

اخیراً مراتب موافقت دولت با تخصیص ۴ هزار میلیارد ریال جهت تکمیل بزرگراه شمالی طی مکاتبه ای از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به شهردار کرج ابلاغ شد که اقدامات ثانویه اعم از راه اندازی شرکت فوق الذکر در راستای جذب کمک های نقدی وزارت راه صورت می گیرد. اعضای دوره کنونی شورای اسلامی شهر بارها از طریق نطق ها، مصاحبه ها و رایزنی با مقامات دولتی، خواستار حمایت وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل این طرح ملی شده بودند.

مصوبه شورای شهر کرج برای تکریم اصحاب رسانه و خبر در روز خبرنگار

با توجه به در پیش بودن ۱۷ مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، نمایندگان مردم در دوره پنجم شورای اسلامی شهر کرج مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به تکریم فعالان این عرصه خطیر در خانواده مطبوعات، رسانه های جمعی و گروهی و خبرگزاری ها اختصاص دادند که هزینه های برگزاری چهارمین جشنواره مطبوعات البرز نیز از همین مبلغ تامین می شود.

شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج از جمله نهادهایی هستند که همه ساله در روز خبرنگار و به پاس زحمات و تلاش های صادقانه اصحاب رسانه و خبر در راستای شفاف سازی، اطلاع رسانی و پاسخگویی نسبت به برگزاری مراسم باشکوه تکریم از اصحاب رسانه اقدام می کنند؛ طبق برنامه ریزی های صورت گرفته هرچند احتمالاً امسال به جهت شیوع کرونا این تجلیل در قالب گردهمایی و مراسم نباشد اما این تکریم به نحو مقتضی صورت می گیرد.

یادآور می شود مبلغ پیشنهادی شهرداری کرج در لایحه مذکور ۱۷۵ میلیون تومان بود که به پیشنهاد رحیم خستو سخنگو و رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج این مبلغ به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت و اعضای شورای اسلامی شهر نیز با آن موافقت کردند.

افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی در کرج

یکی از دغدغه های مسافرین درون شهری در زمان شیوع کرونا تعداد سرنشینان تاکسی ها بود که با فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های ستاد ملی مبارزه با کرونا مغایرت داشت؛ در همین راستا سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج لایحه ای را به شورای اسلامی شهر ارائه کرد که با تصویب آن هم مسافرین و هم تاکسیرانان در شرایط مناسب تری قرار می گیرند تا بتوانیم دوران کنونی را با سلامتی و تهدید کمتر پشت سر بگذاریم.

بر اساس این لایحه اگرچه مسافرین درون شهری تا زمان حضور کرونا در کرج کرایه بیشتری (۲۵ درصد) پرداخت خواهند کرد اما با آسودگی بیشتری در سطح شهر جابجا می شوند و دیگر نیازی به احساس خطر کردن در فضای ون ها و تاکسی ها نیست چراکه تردد خودروهای تاکسی با چهار سرنشین می تواند زمینه ابتلا به ویروس کرونا را مضاعفاً فراهم کند و بهداشت ناوگان حمل و نقل تاکسیرانی را زیر سوال ببرد.

متن لایحه پیشنهادی شهرداری کرج که به تصویب شورای اسلامی شهر رسید، بدین شرح است: «به سازمان حمل و نقل بار و مسافر اجازه داده می شود مطابق جداول پیوست نسبت به اصلاح کرایه خطوط تاکسیرانی به علت رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی اقدام کند؛ بدیهی است پس از بازگشت شرایط عادی کشور از نظر شیوع بیماری کرونا نحوه اخذ کرایه نیز به شرایط قبلی باز می گردد.»

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری