کد خبر:2299
پ

افزایش عمر مفید سازه های ساختمانی در البرز یکی از مهم ترین دغدغه های نظام مهندسی است

به گزارش پایگاه خبری جهان البرز، فرهاد غلامی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه نظام مهندسی در راستای رعایت حقوق شهروندی تلاش می کند، اظهار کرد: این ارگان در راستای بهبود وضعیت ساخت و ساز ها اقدام می کند. وی در ادامه با اشاره به اینکه ساخت و ساز […]

به گزارش پایگاه خبری جهان البرز، فرهاد غلامی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه نظام مهندسی در راستای رعایت حقوق شهروندی تلاش می کند، اظهار کرد: این ارگان در راستای بهبود وضعیت ساخت و ساز ها اقدام می کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ساخت و ساز های غیر مجاز یکی از مشکلات استان البرز به شمار می رود، عنوان کرد: استان البرز یکی از استان های زلزله خیز است و این مهم بر لزوم رعایت اصول ساختمانی تاکید دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان البرز با بیان اینکه رسانه ها چشم و گوش سازمان نظام مهندسی هستند، تصریح کرد: امید داریم بتوانیم با همکاری رسانه ها در راستای بهبود رعایت حقوق شهروندی در استان حرکت و مقررات ملی ساختمان را رعایت کنیم.

به گفته وی عدم رعایت مقررات ملی ساختمان، موجب عدم رعایت حقوق شهروندی می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان البرز در بخش دیگری با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی سازمانی ۷ رشته ای است، خاطرنشان کرد: در حوزه های مختلف شهری مطالعاتی به منظور بهبود وضعیت ساخت و ساز ها و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز در دستور کار سازمان نظام مهندسی استان البرز است، بیان کرد: تفاهم نامه ای با شهرداری های استان امضا شده است و بناست طبق مقررات ساختمان ها ساخته شوند و در غیر این صورت از ساخت آنها جلوگیری می شود.

غلامی با بیان اینکه بالا بردن کیفیت کار در ساخت و ساز ها از اهمیت بالایی برخوردار است، اضافه کرد: در نظر داریم با رعایت کارشناسی ها در راستای بهبود وضعیت سیما و منظر شهری اقدام کنیم تا از آسیب های اجتماعی جلوگیری شود.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی استان البرز سالانه بالغ بر ۲ هزار پرونده بررسی و پیگیری می کند، افزود: عمده پرونده ها از سوی شهرداری به این سازمان ارسال می شود که تعداد بسیاری از آنها ماهیت جدی ای ندارد. طبق آمار و ارقام در سال جاری حدود ۷۰ درصد از پرونده های نظام مهندسی رد شکایت یا اعلام برائت و یا درجه یک و دو بوده اند.

غلامی با بیان اینکه ۳۰ درصد از پرونده های واصله به نظام مهندسی البرز به محکومیت رسیده اند، گفت: این موضوع نشان می دهد که وضعیت مناسبی را داریم.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان البرز با بیان اینکه در رسیدگی به پرونده ها هیچ جانب داری ای نمیشود، گفت: رای هایی که از سوی سازمان نظام مهندسی صادر می شود، حق طرفین است‌، بیش از ۹۰ درصد این اراء تثبیت شده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی استان البرز طی ۵ سال گذشته بیش از ۳۴۰۰ مکاتبه با ارگان های مختلف انجام داده است، گفت: طبق قانون، تخلفات را به مراجع ذیربط ارجاع می دهیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان البرز اضافه کرد: عمر مفید ساختمان در کشور کمتر از ۳۰ سال است و این یکی از دغدغه های نظام مهندسی به شمار می رود.

انتهای پیام/ علی سلیم نژاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری